Cihazların Repeater - Wifi Geçiş Yapmaması

• Konuyu başlatan piwi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Evimdeki kablosuz ağımı genişletmek istiyorum. Ancak cihazlar arası otomatik geçiş sağlayamadım. TP-LINK RE-200 Repeater cihazındaki ayarlarda; SSID ve şifremi aynı yaptım. Ayrıca şifreleme türü,kanal ve kanal bandı(genişliği) seçeneklerini de aynı yaptım. Bu ayarları yapmama rağmen, hangi cihazda bağlantı kurulduysa, diğer cihaza doğru uzaklaştığımda sinyal seviyesi düşse bile diğer cihaza otomatik geçiş yapmıyor. Sadece bağlandığım cihazda(tel, PC) Wifi kapat-aç yaptığımda geçiyor. Bunu çözmemin bir yolu var mı ?

Modem : TP-LINK VR1200
Repeater : TP-LINK RE200

Son düzenleyen: Moderatör:
PC için bilmiyorum ama Android cihazlar için birkaç uygulama gördüm internette. Ne kadar faydalı olur, güvenli midir bilmiyorum yalnız. Google Play Store'dan bir inceleyin isterseniz:

Bunu bir uygulama ile halletmek değil amacım. Bunu insanlar bu şekilde zor kullanacaksa repeater'ın ne anlamı kalıyor ki ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı