Cildim çok yağlı

• Konuyu başlatan woax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 986

woax

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Her günüm stresli geçiyor bu yüzden cildimin çok yağlandığını düşünüyorum. Alnımın neredeyse tamam mı küçük küçük yağ bezeleri ve sivilceyle kaplı daha çok yağ bezeleri. T bölgesi dediğimiz kısımda da siyah nokta problemimim var. T bölgesi için 1.5 senedir uğraşıyorum. Siyah noktaları temizlemek için bir sürü maske, krem aldım fakat çözüme ulaşamadım. Vakum makinesı bile çıkaramıyor. Çok ciddi bir problem oldu. Bu sorunları nasıl çözerim cidden çok kötü gözüküyor ufak ufak yağlar vs. neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacaksınız hacı şakir kalıp beyaz sabunu, elinizde köpürtüp tırnaklarınızla yağ bezelerini yırta yırta kazıyarak yedireceksiniz o sabunu. Bunu günde 3 kere tekrarlasanız en azından gelir dua edersiniz bana.

Cilt için fazla tedavi ürünü kullanmak da cilde zarar verir.
Doktorun ve kimyevi ürünlerin yetemediği yerde en güzel tedavi koca karı tedavisidir.

Çevrenizde, köyünüzdeki yaşlı insanların illa ki buna bir çözümü vardır.

Ekstradan kantaron yağı da kullanabilirsiniz siyah noktalar için.
Hakiki kantaron olması mühimdir.

Öyle iz bırakmazmı birde cildin iyice içine etmezmi ?
Benim yüzüm de ergenlik başından beri yağlanıyordu, sivilcelenmeye başlamıştı falan ama şükür babaannem var. 15 yaşımdan 17 yaşıma kadar falan sivilcelerimi kazıdım, sabunla yok ettim. Şimdi izi bile yok. Çok daha az yağlanmam var yüzümde. Saçta da olay aynı. Yağlanmayı yavaşlatmanız gerekiyor. Saçı fazla yağ döker yani. Şampuanlar falan hikaye, sizi kel etmek için üretilmiş şeyler hep.
Ekleme: bu dediklerim tıraş sonrası tahriş için de geçerli. Mikroplardan, bakterilerden oluyor hep. Sabunla da geçmezse sürülebilir bir antibiyotik olan Fucitec veya Fusidin'i (eczane hangisini verebiliyorsa) aynen kazıyarak, sivilcenin ucunu açıp içindeki dokuya uygulayın.

Son düzenleme:
Benim yüzüm de ergenlik başından beri yağlanıyordu, sivilcelenmeye başlamıştı falan ama şükür babaannem var. 15 yaşımdan 17 yaşıma kadar falan sivilcelerimi kazıdım, sabunla yok ettim. Şimdi izi bile yok. Çok daha az yağlanmam var yüzümde. Saçta da olay aynı. Yağlanmayı yavaşlatmanız gerekiyor. Saçı fazla yağ döker yani. Şampuanlar falan hikaye, sizi kel etmek için üretilmiş şeyler hep.
Ekleme: bu dediklerim tıraş sonrası tahriş için de geçerli. Mikroplardan, bakterilerden oluyor hep. Sabunla da geçmezse sürülebilir bir antibiyotik olan Fucitec veya Fusidin'i (eczane hangisini verebiliyorsa) aynen kazıyarak, sivilcenin ucunu açıp içindeki dokuya uygulayın.
Dediğinizi denicem iz falan kalmaz umarım. Geçeceğini pek sanmıyorum açıkçası çok kökleşmiş gibi böyle. Peki siyah noktalar için ne diyeceksiniz onlarda böyle çok zor çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı