Saçlarım ve cildim hem çok yağlı hem çok kuru

Takibro

Picopat
Daha fazla  
Cildim ve saçım aşırı çabuk yağlanıyor. Yıkandığımda veya ağzımın kenarına diş macunu gelirse de aşırı kuru oluyor. Ne yapabilirim?

Cildim ve saçım aşırı çabuk yağlanıyor. Yıkandığımda veya ağzımın kenarına diş macunu gelirse de aşırı kuru oluyor. Ne yapabilirim?
Saç yağlanması için bir şampuan görmüştüm. Morfose tuzsuz şampuan diye. Yağlanmayı geciktiriyor diyordu, bir onu deneyin. Duştan çıktığınızda ince bir tabaka şeklinde nemlendirici krem sürün.

Saçın 1-2 günde yağlanıyorsa şiddetle şampuanını değiştirmeni tavsiye ederim. Parfüm içeren şampuanlardan uzak dur, mümkünse bitkisel şampuan olsun. Ayrıca banyo sıklığın 2-3 günde bir olsu. Her gün banyo yapma. Diyelim haftada 3 banyo yapıyorsun bunun 2'si şampuan kullan 1'inde sadece su kullan.

Eğer dudağın kuruyorsa da vazelin kullanmanı tavsiye ederim. Eğer geçmezse mutlaka doktora görün.

Dermatolojiye git en iyi çözümü verirler. Her ilaç veya cilt bakım ürünü herkese iyi gelmiyor, bakarsın bir cilt hastalığın bile olabilir.

Geri
Yukarı