Cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Biraz bütçeyi zorlayıp bunu alın derim hocam.

Hocam dove sabun isteğe bağlı alabilirsiniz, her yüzünüzü yıkadığınızda kullanmanızı tavsiye ederim. Onun haricinde günlük olarak ilk başta temizleyici jeli ılık suyla ıslanmış cildinize masaj yapar gibi süreceksiniz, ortalama 30 saniye ovaladıktan sonra ılık suyla yüzünüzü durulayacaksınız. Sonra iki tane pamuğa 1-2 damla damlatıp, pamukları iki elinize alarak yukarı doğru yüzünüze bastırmadan yine masaj yapar gibi ovalayacaksınız. En son yarım mercimek tanesi kadar nemlendirici kremi yüzünüze yayacaksınız. Haftada 2-3 gün de ek olarak, temizleyici jelden sonra ılık suyla ıslanmış cildinize bir nohut tanesi kadar peeling jelini 1-1.5 dakika her yerini ovalayarak masaj yapacaksınız. Devamı aynı. Sorunuz varsa yazabilirsiniz :)

Hocam tekrar anlatabilir misiniz biraz karışık olmuşta anlayamadim.

Hocam tekrar anlatabilir misiniz biraz karışık olmuşta anlayamadim.

Hocam umarim en kisa zamanda geri donmenizi bekkiyorum.

Son düzenleme:
Hocam, öncelikle sivilce karşıtı jeli yüzünüzü ılık suyla ıslattıktan sonra masaj yapar gibi sürüyorsunuz. 50-60 saniye ovalıyorsunuz. Sonra yine ılık suyla yıkıyorsunuz. İkinci olarak, attığım toniği pamuğa damlatıp yüzünüze 30-40 saniye yukarı doğru masaj yaparak ovalıyorsunuz. Bu işlemden sonra yarım mercimek taneciği kadar nemlendirici kremi yüzünüzün her tarafına sürüyorsunuz. Haftanın 3 günü de bu işleme ek olarak ilk adımdan sonra peeling yapacaksınız. Peeling için de yine ılık suyla ıslanmış cildinize 1 mercimek tanesi kadar peeling jeli tüm yüzünüze ovalayacaksınız. 1-2 dakika böyle yaptıktan sonra durulayıp yine tonik adımına geçeceksiniz.

Son düzenleme:
Hocam, öncelikle sivilce karşıtı jeli yüzünüzü ılık suyla ıslattıktan sonra masaj yapar gibi sürüyorsunuz. 50-60 saniye ovalıyorsunuz. Sonra yine ılık suyla yıkıyorsunuz. İkinci olarak, attığım toniği pamuğa damlatıp yüzünüze 30-40 saniye yukarı doğru masaj yaparak ovalıyorsunuz. Bu işlemden sonra yarım mercimek taneciği kadar nemlendirici kremi yüzünüzün her tarafına sürüyorsunuz. Haftanın 3 günü de bu işleme ek olarak ilk adımdan sonra peeling yapacaksınız. Peeling için de yine ılık suyla ıslanmış cildinize 1 mercimek tanesi kadar peeling jeli tüm yüzünüze ovalayacaksınız. 1-2 dakika böyle yaptıktan sonra durulayıp yine tonik adımına geçeceksiniz.

Hocam neutrogena jel almamistim demistim ya tarihi gecmis sıkıntı olmaz değil mi bir de dove sabunu ne zaman kullanmaliyim.

Hocam neutrogena jel almamistim demistim ya tarihi gecmis sıkıntı olmaz değil mi bir de dove sabunu ne zaman kullanmaliyim.

Hocam ciltte kızarıklık, tahriş veya kötü bir tepkime olabilir. Sağlıkla alakalı ürünlerin kesinlikle tarihinin geçmemesi lazım. Dove sabunu günlük olarak mesela futbol oynadınız, yüzünüz falan terledi, eve gelirsiniz güzelce yüzünüzü yıkarsınız. Yani kafanıza göre, yüzünüzü yağlı, kirli hissettiğiniz her zaman kullanabilirsiniz.

Hocam urunlerim geldi nemlendirici krem yazmadiniz bana

Geri
Yukarı