Cilt yırtılması nasıl geçer?

developermami

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
Hızlı kilo alıp verdiğimden beri kollarım, belim, göbeğim, bacaklarım, kalçam aklınıza gelebilecek her yerim çatlak içinde ince olanları çok kafama takmıyorum ama özellikle üst kollarımdakiler, göbeğim canımı sıkıyor. Daha 22 yaşındayım okuduğum kadarıyla tedavilerlerden şunlardan bunlardan sonuç alan yok. Zaten yok etmeyi amaçlamadım hiç sadece görüntüsü azalsın yeterdi benim için ama ne yapacağımı şaşırdım. Şu an biraz toplu olduğum için çatlaklarım çukur durmuyor ellemedikçe ama kilo vermeyi sıkılaşmayı hedefliyorum. Yabancı sayfalarda da gördüğüm kadarıyla çatlakların üstü dövme ile kapatılıyor ben zaten çocukluğumdan beri dövme isteyen biriyim biraz da yaptırmış olmak için abartıya kaçmış gibi olacağım ama bu durum beni rahatsız etmiyor hoşuma giden bir görüntü. Instagram'da dövme yapan bir sanatçıya mesaj attım tamamen kapanmasa da dövme görüntüsünün ön planda olacağını çatlakların dikkat çekmeyeceğini söyledi ama görmesi gerekiyormuş daha derin olanlara uygulama yapılablilir mi bilmiyorum benim göbeğimdekiler biraz derin çünkü :/ o acıya hem istediğim bir şeyi yaptırırken hem de sevmediğim şeyleri kapattırabilecek olmam biraz olsun umut oldu ama sonuç ne olur bilmem. Açık tenli olduğum için dövmelerin kolay solma gibi bir durumu olmaz diye düşünüyorum. Gençliğimi yaşayayım yeter aynı zamanda yara izi de kapatılıyor örnekleri bırakıyorum. Ayrıva bu karantina sürecinde kendimi çok inceledim ve bu durumu çok kafaya taktım ama yabancı sayfaları incelemeye başladım ve bunu kadın olmanın bir parçası sayılacağını böyle de güzel, seksi, çekici her neyse olabileceğimizi kendimize anlatmamız gerektiğini öğrendim. Onlar öyle yapıyorlar çünkü her ne kadar kafaya takıyor olsam da onları sevmem için umut oldu.

Kilo vermekten korkuyorum tekrar yırtılmalar artacak diye.
Yapmam gereken ne olabilir?
Herkese teşekkürler.

Ci.

Merhaba.
Hızlı kilo alıp verdiğimden beri kollarım, belim, göbeğim, bacaklarım, kalçam aklınıza gelebilecek her yerim çatlak içinde ince olanları çok kafama takmıyorum ama özellikle üst kollarımdakiler, göbeğim canımı sıkıyor. Daha 22 yaşındayım okuduğum kadarıyla tedavilerlerden şunlardan bunlardan sonuç alan yok. Zaten yok etmeyi amaçlamadım hiç sadece görüntüsü azalsın yeterdi benim için ama ne yapacağımı şaşırdım. Şu an biraz toplu olduğum için çatlaklarım çukur durmuyor ellemedikçe ama kilo vermeyi sıkılaşmayı hedefliyorum. Yabancı sayfalarda da gördüğüm kadarıyla çatlakların üstü dövme ile kapatılıyor ben zaten çocukluğumdan beri dövme isteyen biriyim biraz da yaptırmış olmak için abartıya kaçmış gibi olacağım ama bu durum beni rahatsız etmiyor hoşuma giden bir görüntü. Instagram'da dövme yapan bir sanatçıya mesaj attım tamamen kapanmasa da dövme görüntüsünün ön planda olacağını çatlakların dikkat çekmeyeceğini söyledi ama görmesi gerekiyormuş daha derin olanlara uygulama yapılablilir mi bilmiyorum benim göbeğimdekiler biraz derin çünkü :/ o acıya hem istediğim bir şeyi yaptırırken hem de sevmediğim şeyleri kapattırabilecek olmam biraz olsun umut oldu ama sonuç ne olur bilmem. Açık tenli olduğum için dövmelerin kolay solma gibi bir durumu olmaz diye düşünüyorum. Gençliğimi yaşayayım yeter aynı zamanda yara izi de kapatılıyor örnekleri bırakıyorum. Ayrıva bu karantina sürecinde kendimi çok inceledim ve bu durumu çok kafaya taktım ama yabancı sayfaları incelemeye başladım ve bunu kadın olmanın bir parçası sayılacağını böyle de güzel, seksi, çekici her neyse olabileceğimizi kendimize anlatmamız gerektiğini öğrendim. Onlar öyle yapıyorlar çünkü her ne kadar kafaya takıyor olsam da onları sevmem için umut oldu.

Herkese teşekkürler.

Cilt yırtılması geçmiyor genelde hocam.

Merhaba.

Herkese teşekkürler.
İnternetten araştırdıysan sen de görmüşsündür işte hala kırmızıysa doktora danışın geçme ihtimali yüksektir gibisinden aynı sorunu ben de yaşadım karantina zamanı hızlı kilo alma ve hızlı uzamadan kaynaklı sırtımda yatay yaklaşık 12 tane uzun yarıklar var ben de çok geçmesini istedim gece gündüz aklımdaydı işte bazıları şey diyor kremler geçiriyor falan ama ben kremlerin geçirdiği kimse görmedim sonra da umudumu yitirdim ve tıpkı doğum lekesi gibi onlarla yaşamak gerekiyor yapacak bir şey yok maalesef hiçbir insan mükemmel değildir bence sen de takılma buna düşünecek daha önemli şeyler var belki sorununa çözüm olamadım ama böyle bir moral motivasyon vereyim dedim

İnternetten araştırdıysan sen de görmüşsündür işte hala kırmızıysa doktora danışın geçme ihtimali yüksektir gibisinden aynı sorunu ben de yaşadım karantina zamanı hızlı kilo alma ve hızlı uzamadan kaynaklı sırtımda yatay yaklaşık 12 tane uzun yarıklar var ben de çok geçmesini istedim gece gündüz aklımdaydı işte bazıları şey diyor kremler geçiriyor falan ama ben kremlerin geçirdiği kimse görmedim sonra da umudumu yitirdim ve tıpkı doğum lekesi gibi onlarla yaşamak gerekiyor yapacak bir şey yok maalesef hiçbir insan mükemmel değildir bence sen de takılma buna düşünecek daha önemli şeyler var belki sorununa çözüm olamadım ama böyle bir moral motivasyon vereyim dedim.

Benim de sizin gibi sırtımda vardi hocam hiç belli olmuyor yok gibi bir şey sanırım derin değillerdi. Fakat bel bölgelerimdekiler derin ve belirgin kırmızı olması biraz daha iyi yanıt veriyor tedaviye fakat tedaviye yanaşmıyorum artık bende çok bir iyleşme olmayacak gibi dövme düşünüyorum ama kararsızımda cildim kötü durumda. Size de çok geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı