Cimer ihbar sonucunu takip etme

megafon1

Centipat
Merhabalar 1 ay önce Cimer'den birini şikayet ettim geri dönüş yaptılar, ama devamında nasıl takip edeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-17 151937.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-17 151937.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 358
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsünde atmışsın zaten daha nasıl takip edeceksin? Neyi şikayet ettin? Aynı şekilde ben de bir insanı şikayet etmiştim ifade verdim daha fazla takip edemezsin.

Tüketici hakem heyetine başvurup açtığım bir davayı yakın zamanda %100 haklı olmama ve karşı tarafın duruşmaya bile gitmemesine rağmen kaybetmem sonrası cimere şikayette bulunmuştum herhangi bir yerden takip edilmiyor diye biliyorum şikayette eğer bir talep veya itiraz söz konusu ise bende olduğu gibi sonuçlandığında mail olarak dönüş yaparlar.

Şikayetini savcılığa yollamışlar. Savcı şikayetine konu olayı suç olarak değerlendirirse kovuşturma başlatır ve şikayet edilen kişiyi ifade vermeye çağırır. Bu ifade sonrası hakkında kamu davası açılmasına(suç konusu kamu davası açılmasını gerektiriyorsa kendiliğinden, şikayete bağlı suçlardansa senin katılımınla) karar verir veya kovuşturmaya yer olmadığına karar verir. Kamu davası açmaya karar verirse sana yazı yazar istersen sen de benim yanımda müşteki sıfatı ile davaya katıl diye.

Geri
Yukarı