Çin'den elektronik alışverişi nasıl işliyor?

Yer
Mersin
Daha fazla  
İlk kez yurtdışı alışverişi yapacağım. Türkiye'de bulunmayan ürünlerden alacağım. Süreç nasıl işliyor? Vergi ödemesi nasıl yapılıyor? Elime ulaşması ne kadar sürer? Detaylı bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Şu an vergiler yüzünden Türkiye'den aldığınız fiyattan daha fazla bile ödeme şansınız var. Mümkünse Türkiye'den almalısınız. Para ülkede kalır en azından.

Bazı ürünlerin vergileri sepette belirlenip ürünün fiyatı ile birlikte kesiliyor bazıları ise Türkiye’ye gelip PTT Kargo’nun damga basmasından sonra belirleniyor. Eğer sepette ödemediysen PTT şubesinde ya da kapıda ödüyorsun.

Alacağım ürünler rk G87 gibi. Burada bulmak zor.

Endonezya'li biriyle konuşuyorum.
Ucuz ve güzel hazir sistemler var, sitelerine giriyorum.
Wa yani WhatsApp ile ulaşılabiliyor.
Bana göndermesini söyledim 4 katına çıktı fiyatı.
Maalesef alamadım ve bu konuda çözüm bulursanız takipteyim.
1000 dolar uçak fiyatı olan bir ülkeden getirme fiyatı 3 katına çıkabilir.

bangood gibi en bilindik güvenilir yerlerden vergi dahil olanlardan varsa alın yoksa ürününün gümrükten geçmez paran boşa gider

geçmezse sen garantisini veriyor musun?
Ya Silah almıyoruz başka bir şey almıyoruz, neden geçmesin? Her aldığım ürün büyük küçük geçti. Geçer.

@Newasky AliExpress'ten aldığım ürünler 15 günde geliyor. Vergi ödeyerek alırsanız (bazı ürünlerde ödeme kısmında ödeniyor) evinize Aras Kargo getiriyor. Diğer türlü PTT Kargo getiriyor. Kurye ürünü veriyor ve vergiyi talep ediyor kapıda. Sizde veriyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı