Sahibinden alışverişi nasıl işliyor?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Merhaba. Bir Pokemon kartımı 35 TL'ye satmaya karar vermiştim. Az önce ilan satıldı diye mesaj geldi. Linke tıkladım IBAN falan istedi adres istedi. Verdim sonra karşıma bedava kargo gönderebilmem için kargo kodu verdiler. Şimdi sorum şu. Bu adam ilanı alırken para ondan çıktı mı? Yoksa kargo gidince mi verecek?

Merhaba. Bir Pokemon kartımı 35 TL'ye satmaya karar vermiştim. Az önce ilan satıldı diye mesaj geldi. Linke tıkladım IBAN falan istedi adres istedi. Verdim sonra karşıma bedava kargo gönderebilmem için kargo kodu verdiler. Şimdi sorum şu. Bu adam ilanı alırken para ondan çıktı mı? Yoksa kargo gidince mi verecek?
Şuan para Sahibinden'in havuzunda, ürün ulaşınca ve sonrasında onaylanınca para size gelecek, alıcı parayı çoktan verdi.

Hocam peki ya göndermezse? Hiç orada ürün satmadım da merakımdan soruyorum.
Göndermek mecburiyetinde, ya alışverişi onaylayacak ya da geri gönderecek. İkisinden birini yerine getirmemesi durumunda yaptırım uygulanır. Ürün ücreti alıcıdan tahsil edilir muhtemelen.

Ayrıca alışverişi onaylamak için 3 gün kadar süresi oluyor.

Tamamdır hocam, teşekkür ediyorum.
İade'yi gerçekleştirecek şahıs Sahibinden üzerinden iade kodu talep edecek, ürünü 7 gün içerisinde kargoya vermezse satış gerçekleşir ve para hesabına gelir. Kargoya verirse sisteme düşer, kargoyu teslim aldığında ise sen onay verdiğinde para Alıcı'ya iade edilir ve satış gerçekleşmemiş olur. Her site bu şekilde çalışmayabilir, ancak sistemin ilerleyişi böyledir.

Yeni konular

Geri
Yukarı