Çin'den gelen kargoda virüs olur mu?

Sevgili dostlar n11'den hediye aldım ama Hong Kong' dan geliyormuş bu beni endişelendirdi. Virüs bulaşır mı? Kargoya yapışır mı?
Not: Yolculuk 15 gün sürecek.
kısaca söyle diyim Virüsler çok hızla yayılırl(a)r. Corona da (Korona) bir virüs. Ama çok önemli bir nokta var. Bu virüsler yani dış ortamda çok fazla canlı kalamazlar. Corona ( Korona) virüsünün canlı kalabilmeleri için mutlaka canlı bir hücrenin içinde yaşaması gerekir. Bir kan hücresinin, bir solunum içerisinde yaşaması gerekir ki ancak o zaman canlı kalabilirler. Dış ortamda asla canlı kalamazlar. Çin'den gelen paketler, Çin'den gelen kargolar, kargoları taşıyan kişilerle virüs bulaşma şansı asla yoktur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü o ürünler ve kutular uzun süre dış ortamda kalıyorlar ve virüslerin yaşaması mümkün değil'

Tedbiri elden bırakmayın. Çin'de virüs azaldı vs. ama yinede içinde ve dışında uzun süre canlı kalabilirler.Net bilgi yok ama belki başka insanlar ellemiştir. Yani ben olsaydım boş bir odaya koyardım ama geri iadeyede gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı