Çinden gelen paket PTT'de mi kaldı?

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Paket PTT'de ancak gümrüğe mi takıldı bilmiyorum. Geri Çin'e gönderirler mi yoksa kapıya getirip vergi ücreti mi alırlar? Yoksa sandığım gibi vergilik bir durum yok mu (umarım yoktur :D)? Çizim tableti aldım ve 50 dolara yakın para verdim. Normal şartlarda kesinlikle vergi ödeniyor ama internette paketlere düşük ücretler yazılarak gümrükten geçmesinin sağlandığını duydum. Beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

375429

Gönderi kodunu PTT'nin takip sayfasından kontrol edersen daha iyi bir sonuca ulaşabilirsin.

Paket PTT'de ancak gümrüğe mi takıldı bilmiyorum. Geri Çin'e gönderirler mi yoksa kapıya getirip vergi ücreti mi alırlar? Yoksa sandığım gibi vergilik bir durum yok mu (umarım yoktur :D)? Çizim tableti aldım ve 50 dolara yakın para verdim. Normal şartlarda kesinlikle vergi ödeniyor ama internette paketlere düşük ücretler yazılarak gümrükten geçmesinin sağlandığını duydum. Beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 375429
En üstteki cümlede tahsil edildi diyor, bir ücret alacaklarını düşünmüyorum.

Kapınıza getirecek postacıya zimmetlenmiş (Debited). Bu cuma gelme ihtimali var.

Vergi işi şans işi. Bir $50'lık siparişimin vergisini kapıda ödemiştim, haber vermemişlerdi.

Çok özel değilse buradan veya aşşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan birine kargo takip numarasını yollarsanız bakabilirim.
PTT'den bakılmıyor. Yurtdışından gelen paketlerin takibi olmuyor. Şu an tek bakabildiğim site 17track.
Kapınıza getirecek postacıya zimmetlenmiş (Debited). Bu cuma gelme ihtimali var.

Vergi işi şans işi. Bir $50'lık siparişimin vergisini kapıda ödemiştim, haber vermemişlerdi.
Sadece kavramı bilmediğim için heyecan yaptım herhalde :p Bekleyip göreceğiz o zaman.

Başakşehir'de değilim. Paketin gittiği şube Başakşehir'de. Konuyla alakalı bilgim yok ondan.
O zaman kendi şehrine gelince alabilirsin. Ayrıca orada Başakşehir'de kayıt olunca PTT'ye giriliyor diye biliyorum. Birkaç güne yola çıkar ise PTT sayfasından kontrol et.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı