Çin'den işlemci siparişi ve Corona virüsü

Yeni bir bilgi edindim arkadaşlar sanırım zaten çinden gelen kargolar kabul edilmiyormuş.

Arkadaşlar virüs canlı bir yapı değildir eğer etrafında yaşayabileceği herhangi bir canlı yapı kalmazsa kristalleşir ve yeni bir canlı yapı gelene kadar bekler yani düşükte olsa bir ihtimal var.

Nereden
Arkadaşlar virüs canlı bir yapı değildir eğer etrafında yaşayabileceği herhangi bir canlı yapı kalmazsa kristalleşir ve yeni bir canlı yapı gelene kadar bekler yani düşükte olsa bir ihtimal var.
Nereden bu bilgi? Bakterilerle karıştırıyor olmayasınız? Bir kaynak linki koyun da öğrenelim.

@temmuzz
-Cansız ortamlarda kristalleşirler

@temmuzz

Kristalleşir ve bekler yeni bir canlı gelene kadar sonra da ona bulaşır demiyor ama attığın linkte. Benim dediğim senin söylediğin nereden o bilgi, yeni bir canlı gelene kadar bekler. Cansız ortamda kristalleşmeden ne anlamamız lazım?

Kristalleşir ve bekler yeni bir canlı gelene kadar sonra da ona bulaşır demiyor ama attığın linkte. Benim dediğim senin söylediğin nereden o bilgi, yeni bir canlı gelene kadar bekler. Cansız ortamda kristalleşmeden ne anlamamız lazım?
2010lu yılların biyoloji kitaplarında geçiyordu.Tohum gibi düşün uygun ortam sıcaklık suyu bulunca tohumlar canlanıyor.Virüste yeni bi canlı hücre bulunca ona yapışıp içine giriyor besleniyor ondan.

Her virüs için geçerli olduğunu sanmıyorum. 2010'lu yılların biyoloji ders kitabından bahsediyorsunuz bir de, müfredatlar bizde malum yalan yanlış bilgilerle dolu. Daha net bilimsel bir kaynak vs. okudunuz da mı yazdınız diye sormuştum. Sebep o yani. Şimdi ders kitabına nasıl güvenelim, o müfredatlar yüzünden mesela bir örnek hala insanlar Türkçe'yi Ural Altay dil ailesinden zannediyor. Hani ders kitabı değil de farklı bir kaynak bilen varsa merak ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı