Çin'den laptop getirmek mantıklı mıdır?

Aynı sorunu yurtiçi alışveriş de yaşamayacak mı? Cihaz problemli çıktığında ve teknik servis kullanıcı hatası dediği zaman biter. Güvenmiyorsan almazsın. Ayrıca 2 ay alıcı koruması var. Ürünün 1 ayda geldiğini varsayarsak test etmek için yeterince vaktin kalır.
Şöyle olsa böyle olsalarla hesap yapılmaz. Güvenmiyorsan almazsın ne demek? Ben de konuyu açan arkadaşa bunu diyorum zaten. Cihaza güveniyorsan al ve ihtimalleri düşünerek adım at diyorum.

Kullanıcı kaynaklı olmayan bir problemi düşün. Her probleme de kullanıcı hatası demiyorlar. Kafana böyle kazıma. En basitinden kullanıcı kaynaklı bir hata bile olsa, resmi servis yoluyla biraz daha ucuza ve o cihaza ait parçalarla müdahale ettirebilirsin fakat dışarıdan aldığın cihazda bunun imkanı yok. Yeri geliyor birçok firma müşteri memnuniyeti altında kolaylık sağlıyor.

Kaldı ki gerçekten cihaz kaynaklı bir problem varsa, kullanıcı hatası diye bir şey olamaz. Eğer susar, hakkını savunamazsan zaten her halükarda soğuk su iç. En azından ben bugüne kadar hakkımı yedirmedim. Konuyu açan arkadaşın da böyle olduğunu düşünerek, biraz fazla ödesin, garantili cihaz alsın diyorum.

Cihaz çok ucuzsa ve riske girilecek durumdaysa, Çin'den satın alınabilir.

4.nesil intel işlemcili ve GTX 960M 8gb ram ve 128 ssd li hasee marka almıştım Çin'den hala kullanıyorum memnunum ve 2016 da almıştım tr de aynı ayarda laptop ile yarı yarıya fiyat farkı vardı şu an kurdan ne olur ne biter bilemiyorum ,tek handikapı İngilizce klavye onada alıştım ve tr klavye bağlıyorum sorun kalmıyor.İstediğin özellikleri yaz bakayım sitesinden fiyat karşılaştırması yaparsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı