Çin'in devlet destekli gazetesi ''Uzaylı medeniyetine dair işaretler yakalamış olabiliriz''

Canım uzakta oyna istersen. Daha ne okuduğunu ve nasıl bir felsefe yürüttüğümü anlamadan sırf kendince zeki bir cevap verdiğin orgazmını uzakta yaşa.
Kendini lise de sınıfta laf soktuğunu sanan biri olarak hayal etmekte senin ödülün olacak.
Tek sıkıntısı rahman suresi 33. ayet muhtemelen.

.. kesin delil yok ..

Düşünerek bir şeyi ispatlamazsın, sorun burada.

Işık hızına çıkılsa bile ki imkansız, evrendeki mesafeler akıl sınırlarının dışında. Andromeda - Samanyolu çarpışmasının simülasyonlarında yıldız-gezegenlerin çok büyük bir bölümü hiç bir çarpışma olmadan işi sıyırıyor. Simülasyonlarda iki galaksi içindeki yıldız-gezegenler 4000 km arayla konulmuş pinpon toplarına benzetiliyor.

Bize en yakın yıldız olan Proxima Centauri 39 trilyon km. Basit bir hesapla insanoğlunun çıktığı en yüksek süratle 7.587 yılda gidiliyor.

Canım uzakta oyna istersen. Daha ne okuduğunu ve nasıl bir felsefe yürüttüğümü anlamadan sırf kendince zeki bir cevap verdiğin orgazmını uzakta yaşa.
Kendini lise de sınıfta laf soktuğunu sanan biri olarak hayal etmekte senin ödülün olacak.

Ne oldu, işin içinden çıkamayınca çirkinleşmeye başladın birden. Fikirlerin yeterli gelmedi mi?

Düşünerek bir şeyi ispatlamazsın, sorun burada.

Işık hızına çıkılsa bile ki imkansız, evrendeki mesafeler akıl sınırlarının dışında. Andromeda - Samanyolu çarpışmasının simülasyonlarında bile yıldız ve gezegenlerin çok büyük bir bölümü hiç bir çarpışma olmadan işi sıyırıyor. Simülasyonlarda iki galaksi içindeki yıldız-gezegenler 4000 km arayla konulmuş pinpon toplarına benzetiliyor.

Bize en yakın yıldız olan Proxima Centauri 39 trilyon km. Basit bir hesapla insanoğlunun çıktığı en yüksek süratle 7.587 yılda gidiliyor.

Ne oldu, işin içinden çıkamayınca çirkinleşmeye başladın birden. Fikirlerin yeterli gelmedi mi?
Işık hızına çıkılması zaten imkansız ama bir şekilde uzay zaman dokusunu bükebilirsek ışıktan hızlı gidebiliriz bu teorik olarak mümkün zaten evrenin kendisi şuan ışık hızından hızlı genişlemekte zamanla bu yüzden başka galaksilere ulaşmak imkansız olacak hatta bir zaman sonra büyük donma adı verilen bir olay yaşanıp atomlar arası tanecikler duracak ama konumuz bu değil ama neden bana çirkinleşme diye bir cevap yazdın anlamış değilim doğrusu.

Işık hızına çıkılması zaten imkansız ama bir şekilde uzay zaman dokusunu bükebilirsek ışıktan hızlı gidebiliriz bu teorik olarak mümkün zaten evrenin kendisi şuan ışık hızından hızlı genişlemekte zamanla bu yüzden başka galaksilere ulaşmak imkansız olacak hatta bir zaman sonra büyük donma adı verilen bir olay yaşanıp atomlar arası tanecikler duracak ama konumuz bu değil ama neden bana çirkinleşme diye bir cevap yazdın anlamış değilim doğrusu.
Pardon bana yazmamışsın internet geç yüklediğinden dolayı öyle sandım.

Yok hocam sana değil asla, ikinci alıntıya bakarsan görürsün.

Mesafeler hakkında:

Bize en yakın yıldız olan Proxima Centauri'nin uzaklığı 39 trilyon km.

Rakamla: 39.000.000.000.000

İnsanoğlunun ulaştığı en büyük hız saniyede 163 km (güneşe gönderilen araç).

Dakikada: 9.780 km

Saatte: 586.800 km

Günde: 14.083.200 km

39.000.000.000.000 / 14.083.200 = 2.769.296.314 gün

2.769.256 / 365 = 7.587 yıl

Samanyoluna en yakın galaksi olan Andromeda 2,54 milyon ışık yıl uzaklıkta. Kaç km olduğunu siz hesaplayın artık.

Son düzenleme:
Yok hocam sana değil asla, ikinci alıntıya bakarsan görürsün.

Mesafeler hakkında:

Bize en yakın yıldız olan Proxima Centauri'nin uzaklığı 39 trilyon km.

Rakamla: 39.000.000.000.000

İnsanoğlunun ulaştığı en büyük hız saniyede 163 km (güneşe gönderilen araç).

Dakikada: 9.780 km

Saatte: 586.800 km

Günde: 14.083.200 km

39.000.000.000.000 / 14.083.200 = 2.769.296.314 gün

2.769.256 / 365 = 7.587 yıl

Samanyoluna en yakın galaksi olan Andromeda 2,54 milyon ışık yıl uzaklıkta. Kaç km olduğunu siz hesaplayın artık.
Bunlarla yaşamın ne alakası var?(Bİlmediğimden soruyorum.)

Sen gidip keşfetme kısmını çürütmüş oldun belki ama hala keşfedilebilir.

Rusya Ukrayna'yı işgal etti, 3. dünya nükleer savaşını konuşuyoruz. Bu tip gerilimlere: dünyanın rutin olarak girdiği küresel sıcaklık yada buz devri gibi döngüleri de eklersek, emin ol "hala keşfedilebilir" sözü bana Proxima Centauri kadar uzak geliyor.

Rusya, Ukrayna'yı işgal etti, 3. dünya hatta nükleer savaşı konuşuyoruz. Buna: dünyanın rutin olarak girdiği küresel sıcaklık yada buz devri gibi döngüleri de eklersek, emin ol "hala keşfedilebilir" sözü bana Proxima Centauri kadar uzak geliyor.
Bir tane sıralama vardı şuan adı aklıma gelmedi ama 5 aşamadan oluşuyordu ve biz şuan 4 aşamadayız 5 aşamayı tamamlayan ırklarla zeki yaşam formları karşılaşıyordu.5 aşama ne diye soracak olursan bu uygarlığımızın başka bir gezegeni kolonileştirmesi.

Geri
Yukarı