Cinnamon'a Kali toolları nasıl kurulur?

LynchTM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sızma testi odaklı bir kullanıcıyım ve Kali Linux'a ihtiyacım var. Fakat bilgisayarım bu işletim sistemini sanal makinede çalıştırabilecek özellikte değil. (Intel i3 5.Nesil - GPU Yok - 4 GB RAM - SSD var) bende bu sorunu Dual-boot'la hallediyorum. Fakat Kali Linux kurulum sırasında network ekranında takılı kalıyor ve bir süre sonra mouse donuyor (yüzlerce çözüm denedim ama hiçbiri işe yaramadı [ Live Boot yapınca bile install kali çıkmıyor]). Bende başka bir işletim sistemine yöneldim. Kurulumu zor olmayan ve hafif bir işletim sistemi olarak en mantıklı görünen Cinnamon oldu. Kurulumunu sorunsuz yapabiliyorum fakat tool eksiği var. Bu eksiği nasıl giderebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20220814_113510.jpg
    IMG_20220814_113510.jpg
    233,3 KB · Görüntüleme: 24
sudo apt install git komutuyla git kurman gerekiyor once.
dediğiniz gibi yapıp aynı adımları tekrar uyguladım hocam ve bu hatayı aldım

Son not: Bir sürü yol denedim Python versiyonumu değiştirdim hatta katoolinin Python'unu bile değiştirdim verdiği birkaç tane hatayı aştım ama en son Gedit'in katoolin.py nin içinde raw_inputların hepsini input yapmak için izin vermediğini gördüm ( python3 için bu yapılmalıymış) ve pes ettim. 2 saattir denemediğim yol kalmadı yoruldum bu kadar zor olmamalıydı bir sürü hata veriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220814_124702.jpg
    IMG_20220814_124702.jpg
    200,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı