Cins kedi et yer mi?

OverFireable

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Karabük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF 6900XT OC Edition / AMD Ryzen 7 5800x3D / Kingston Fury Renegade RGB 2x16 3600Mhz CL16 / Asus ROG STRIX B550-XE / Samsung 980 Pro / Kioxia Exceria Plus G3 2TB / Phanteks P600s / Corsair RM850x 850 watt 80+ gold / Arctic Liquid Freezer II 360
Yakın zamanda yavru, cins (büyük ihtimal british shorthair) bir kedi almayı/sahiplenmeyi düşünüyorum. İnternette baktığımda cins kediler sadece mama yer tarzı yazılar gördüm. Ben bu kediyi alınca yavruluktan düz et yemeye alıştırmam sağlık açısından sorun yaratır mı?

Sokak kedisi de olsa kedi insan yemeği yemez kendi kedim bu yüzden karaciğer iflasından döndü kedi mamasına alıştır başka bir şey yedirme.

Şu ana kadar bir kedinin et yediğine şahit olmadım. Benim kedim tavuk çok seviyor.
Et dediğim beyaz kırmızı farketmez. Herhangi bir doğal hayvansal et.

Yakın zamanda yavru, cins (büyük ihtimal british shorthair) bir kedi almayı/sahiplenmeyi düşünüyorum. İnternette baktığımda cins kediler sadece mama yer tarzı yazılar gördüm. Ben bu kediyi alınca yavruluktan düz et yemeye alıştırmam sağlık açısından sorun yaratır mı?

Hocam british shorthair bende sahiplenmiştim tavuk verdiğimde tüylerini çok döküyordü.

Sokak kedisi de olsa kedi insan yemeği yemez kendi kedim bu yüzden karaciğer iflasından döndü kedi mamasına alıştır başka bir şey yedirme.
Yani ben baktığım sokak kedisine her et götürdüğümde şapır şupur yiyor 3 senedir de bakıyorum hiç sorun yaşamadı.

Kediye verilecek maksimum verilecek şey haşlama tavuk ama fazla değil bir de sade yoğurt ama bunlara alıştırmazsan daha iyi.

İstediğini yedirebilirsin fakat sağlık açısından mama dışında bir şey kullanman iyi olmaz. Ayrıca cins almanı önermem, short hair gibi genetiğiyle oynanmış cinslerde birkaç yıl içinde kemik erimesi başlıyor ve kedi hareket edemez hale geliyor, uyutmak zorunda kalıyorlar. Vicdan azabı çekersin. Ayrıca cins kediler daha çabuk hasta olacaktır, daha hassaslardır ve daha masraflıdır.

Geri
Yukarı