Cins kedi üretimi yapmak yasal mı?

nihatPEEP

Decapat
Merhabalar, kedi sahiplenmek için bir site buldum ve kendi konumumu girdim, ilan açan insanlara yazıyorum bana en az 3000 TL fiyat biçiyorlar, cins kedi vs. işlerinden de hiç anlamıyorum evde üretim yaptıklarını söylüyorlar bu yasal mı değil mi bunu öğrenmek istiyorum, internette bek bir şey bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, kedi sahiplenmek için bir site buldum ve kendi konumumu girdim, ilan açan insanlara yazıyorum bana en az 3000 TL fiyat biçiyorlar, cins kedi vs. işlerinden de hiç anlamıyorum evde üretim yaptıklarını söylüyorlar bu yasal mı değil mi bunu öğrenmek istiyorum, internette bek bir şey bulamadım.
Fiyatlar normal ama sahiplenebilirsiniz 👍

2 tane kedim var cins diyelim. Çiftleştiler ve yavruları sattım. Ticaret olsun olmasın. Bu olabilir. Ama kedi satın almakta bilmiyorum. Sahiplenmek en iyisi sokaktan veya barınaktan.

Eğer para kazanacaksanız yasal değil. Devlete kazandığınız her kuruşun vergisini vermekle yükümlüsünüz. Sonra çökmesinler. Çökerlerse maazallah çok fena vergi borcuna girersiniz faiziyle. YouTube da bir sürü örnek var.

Üretim nedir yahu 😂 evde üretim yapıyorlar derken kediyi kastediyorsunuz sanırım. Hangi malzemeler kullanıyorlarmış üretirken biz de üretelim. Kedi sahiplenin ama parayla değil.

Geri
Yukarı