Cips gramajları zamanla daha da azalıyor

Gün gün çaktırmadan firmalar cips gramajlarını küçültüyor. Hiç fark ettiniz mi? 5,50 TL olan cips 116 gramdan ilk önce 106, sonrada 104 grama düşmüş. Az önce fark ettim.

Öyle yapıyorlar. (Aslında mantıklı geldi yaptıkları baya karlı olabilir. Gramına bakmayanlar olduğu için böyle bir şey yapıyorlar.) 5,50 TL'ye 100 gram nedir ya

Son birkaç yıldır alırken ağırlık fiyat oranı yapıp daha kârlı olanı alıyorum. Sürekli değişip duruyor.

5.50 TL olan cipsi 7-8 TL yapsalar mı daha çok üzülürdünüz 15 gram azaltsalar mı?
15 gram fazla olanı 7-8 lira olduğu için aynı şey oluyor maalesef.

Gün gün çaktırmadan firmalar cips gramajlarını küçültüyor. Hiç fark ettiniz mi? 5,50 TL olan cips 116 gramdan ilk önce 106, sonrada 104 grama düşmüş. Az önce fark ettim.
Gramajlarını firmalar zorla düşürüyor, bunu düşürmesinin sebebi ise giderlerinin artması. Artmasını sağlayan ise baştaki iktidar.

1 kilo patates al 2 liraya kızart oh mis. Bu firmalarda amma şımardı arkadaşlar sosyal olarak boykot başlatıyoruz gücümüzü görsünlerde fiyatları düşürsünler. (!)

Geri
Yukarı