Çipset sürücüsü ne işe yarar?

splinter

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar chipset sürücüsü ne işe yarar? Sanırım anakart ile ilgili bileşenleri kuruyor. Bunu defalarca format attım ama hiç kurmadım ve bir ihtiyaç da duymadım. Bu sürücünün gerekliliği nedir?

Bundan emin misiniz? Yani somut bir veri mi bu? Yıllarca bu sürücülerin işe yaramaz ve gereksiz olduğunu düşünüyordum.

Evet, adım kadar eminim. Sürekli yaşadığım bir harddisk problemini chipset güncellemesi sayesinde çözüme kavuşturmuştum. Üstelik bazı kişiler harddisk ölmüş çöpe at gibisinden önerilerde bulunmuşlardı.

Evet, adım kadar eminim. Sürekli yaşadığım bir harddisk problemini chipset güncellemesi sayesinde çözüme kavuşturmuştum. Üstelik bazı kişiler harddisk ölmüş çöpe at gibisinden önerilerde bulunmuşlardı.
Bana pek yeterli bir gerekçe gibi gelmedi bu sürücüler için. Harddiskte ne hatası alıyordunuz ki?

Bana pek yeterli bir gerekçe gibi gelmedi bu sürücüler için. Harddiskte ne hatası alıyordunuz ki?

Chipset sürücüsü sadece harddiski değil pek çok donanımı doğrudan etkiliyor. Harddiskimde "raidport0 was issued" hatası alıyordum. Yaklaşık 2 hafta yabancı forum siteleri dahil her yerde çözüm aradım fakat bir çözüm bulamadım. Sonuç olarak chipset güncellemesi ile bu problemi çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı