Çirkin insan var mıdır?

Ben.
Bi arkadaş geldi dedi ki kanka ben yakışıklı mıyım? Pek yakışıklı değil yalan yok ama kırılmasın diye ortalamadan iyisin dedim. Yüzü güldü sonra ben dedim kanka ben nasılım diye. "Yok lan hayatımda gördüğüm en tipsizlerdensin" dedi. Moralim 0.
(Pp'deki benim.)
Hocam takmayın, bir arkadaşın dediği gibi. Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır. Siz kötü falan değilsiniz bu arada

Hem evet hem hayır. Şahsen yakışıklı olduğumu düşünüyorum, beğenmediğim yerler var elbet. Biraz içine kapanık birisiyim ve düşüncelerimle uyuşan birisini bulmak imkansıza yakın, ergen diye dalga geçtiğimiz insanlar bile fark etmeden içlerine göre seçim yapıyorlar. Yani güzellik-çirkinlik sadece bir ön izlenimdir, bunu bir oyuna benzetebiliriz bence. Sadece 2 saat oynayıp(dışına bakıp) o oyun hakkında inceleme yazmayı doğru bulmam.

Çirkinlik veya güzellik kişiden kişiye göre değişir. Asıl sorun kendisinin çirkin olduğunu düşünüp bunu değiştirmek için çaba sarf etmemektir. Ben nasılsa çirkinim, benden bir şey olmaz diye sınırlarını zorlamadan pes etmemek gerekir. Bunu değiştirmek veya seviyeyi yukarı çekmek için yapabileceğin en iyi şey kendine yapacağın (spor, bakım, beslenme, kişisel gelişim vs.) yatırımdır. Tabi bunun içinde bireysel ekonomik bağımsızlığını kazanmış olman gerekebilir. Bunları yaptıktan sonra özgüvenin yerine gelecektir.

Son düzenleme:
Var benim. Yüzümde ergenlikten kalma skarlar, alt çenemin az da olsa geride oluşu nedeniyle tospik bir surata sahip olmam, burnumdaki eğirilik, saçlar halıfleks gibi. Gençken çok dert ederdim ama sonra kendimle barıştım. Önemli olan özgüven.

Çirkinlik veya güzellik kişiden kişiye göre değişir. Asıl sorun kendisinin çirkin olduğunu düşünüp bunu değiştirmek için çaba sarf etmemektir. Ben nasılsa çirkinim, benden bir şey olmaz diye sınırlarını zorlamadan pes etmemek gerekir. Bunu değiştirmek veya seviyeyi yukarı çekmek için yapabileceğin en iyi şey kendine yapacağın (spor, bakım, beslenme, kişisel gelişim vs.) yatırımdır. Tabi bunun içinde bireysel ekonomik bağımsızlığını kazanmış olman gerekebilir. Bunları yaptıktan sonra özgüvenin yerine gelecektir.
Özgüvenim yerinde diye düşünüyorum. Yazın spora başlayacağım. Yüzümde göze batan ya da gözüme batan tek şey burnum. Ucunda eğrilik var ve alın arasında boşluk var. Harici kusurum gıdık olabilir. Fazla yok ama var yine.

Özgüvenim yerinde diye düşünüyorum. Yazın spora başlayacağım. Yüzümde göze batan ya da gözüme batan tek şey burnum. Ucunda eğrilik var ve alın arasında boşluk var. Harici kusurum gıdık olabilir. Fazla yok ama var yine.
Burnunda çüzülemeyecek bir sorun gibi değil zannedersem. Sporunu, beslenmeni, kişisel bakımlarını (diş, kaş, temizlik, parfüm vs.) , giyimini, saçını ve varsa sakalını kendine yakışır şekilde yaptığın zaman zaten seviyeni yukarı çekmiş oluyorsun.

Geri
Yukarı