Cities Sklines'da düşük GPU ve CPU kullanımı

LeggMon08

Centipat
Daha fazla  
Esenlikler. Cities Sklines oyununa girdiğim zaman GPU ve CPU kullanımı çok düşük oluyor. GPU %30 - %35, CPU %15 - %20 arası takılıyor. 25 30 FPS falan alıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa nasıl çözdünüz?
Cihazım: Ryzen 5 5600H - RTX 3060 Laptop GPU - 2x4GB RAM Windows 10 Home
Grafik kartının sürücülerini yeni güncelledim. 528.02 sürümü olması lazım.

yeni.jpg

Esenlikler. Cities Sklines oyununa girdiğim zaman GPU ve CPU kullanımı çok düşük oluyor. GPU %30 - %35, CPU %15 - %20 arası takılıyor. 25 30 FPS falan alıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa nasıl çözdünüz?
Cihazım: Ryzen 5 5600H - RTX 3060 Laptop GPU - 2x4GB RAM Windows 10 Home
Grafik kartının sürücülerini yeni güncelledim. 528.02 sürümü olması lazım.

Eki Görüntüle 1627652

Hocam çözümünü bulabildiniz mi? 1.2K Popülasyon ile 40-45 FPS alıyorum. Ve ani FPS düşmeleri oluyor.

Dosya Ekleri

• Cities Skylines Screenshot 2023.03.23 - 18.54.32.60.png
    Cities Skylines Screenshot 2023.03.23 - 18.54.32.60.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 28
Hocam çözümünü bulabildiniz mi? 1.2K Popülasyon ile 40-45 FPS alıyorum. Ve ani FPS düşmeleri oluyor.
Yok hocam maalesef. Bu şekilde de çok sarmadı, sildim oyunu. Bir iki yabancı forumlarda da dolandım ancak birşey bulamadım. Oyunun optimizasyonu bu şekilde sanırım.

Geforce NOW'dan oynarken de nüfus artmaya başladığında FPS düşmeleri oluyordu, ama o zaman onu CPU darboğazına bağlıyordum. Hani bir işlemci birkaç GPU'yu besliyorsa sunucularda, o mantık. Ama oyunun kendisi kaynakları kullanamıyor gibi. Bilemiyorum.

Yok hocam maalesef. Bu şekilde de çok sarmadı, sildim oyunu. Bir iki yabancı forumlarda da dolandım ancak bir şey bulamadım. Oyunun optimizasyonu bu şekilde sanırım.

GeForce NOW'dan oynarken de nüfus artmaya başladığında FPS düşmeleri oluyordu, ama o zaman onu CPU darboğazına bağlıyordum. Hani bir işlemci birkaç GPU'yu besliyorsa sunucularda, o mantık. Ama oyunun kendisi kaynakları kullanamıyor gibi. Bilemiyorum.

Anladım hocam. Evet, oyun sanırım bileşenleri tam kullanmıyor. Umarım bu sorunu düzeltirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı