Valorant'ta düşük CPU ve GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

aşk sakızı

Hectopat
RAM
1x 16gb
Ekran kartı
GTX 1660Ti
Anakart
Monster Tulpar T7 V19.3
İşlemci
i7-9750h
Normal halleri nasıl bilmiyorum fakat bana hem CPU hem de GPU olarak az kullanıyor gibime geldi ve ortalama da 100 FPS alıyorum ayarlar yüksek sayılır. Bu sistem değerlerine göre zaten az FPS aldığımı biliyorum. Yardımcı olur musunuz?

-Şarj adaptörü takılı.
-Onboard ekran kartını kullanmadığına eminim.
-Pil güç seçeneklerinden yüksek performans seçili.
-NVIDIA denetim masasında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçili. Yani otomatik veya entegre grafik seçili değil sadece harici ekran kartını kullanıyor.

1652024914726.png

Not: Ayarları en düşüğe çektiğimde de çok bir fark olmuyor 10-20 fps ya artıyor ya artmıyor.

Normal halleri nasıl bilmiyorum fakat bana hem CPU hem de GPU olarak az kullanıyor gibime geldi ve ortalama da 100 FPS alıyorum ayarlar yüksek sayılır. Bu sistem değerlerine göre zaten az FPS aldığımı biliyorum. Yardımcı olur musunuz?

-Şarj adaptörü takılı.
-Onboard ekran kartını kullanmadığına eminim.
-Pil güç seçeneklerinden yüksek performans seçili.
-NVIDIA denetim masasında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçili. Yani otomatik veya entegre grafik seçili değil sadece harici ekran kartını kullanıyor.

Eki Görüntüle 1382315
Not: Ayarları en düşüğe çektiğimde de çok bir fark olmuyor 10-20 fps ya artıyor ya artmıyor.
720 p de kullanıyorsan ondan kaynaklı olabilir.

1 tane daha 16 GB RAM takarsanız FPS artar. Onun dışında MUX Switch destekliyorsa kullanın desteklemiyorsa 2.monitörden oynayın. RAM ve ikinci monitör olayını yaparsanız FPS çok ciddi artacaktır.

Hocam onlar ile alakası yok arkadaşın sistemi rahat 300 FPS verebilecek bir sistem. Performansı olması gerekenden çok düşük; bence ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur çünkü 1660 Ti da %51 kullanım ile 120 FPS alman imkansız muhtemelen bozuk kurulmuş olabilir.

Valorant için 32 GB RAM mi?

Çift kanal diye dedim hocam.

Hocam onlar ile alakası yok arkadaşın sistemi rahat 300 FPS verebilecek bir sistem. Performansı olması gerekenden çok düşük; bence ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur çünkü 1660 Ti da %51 kullanım ile 120 FPS alman imkansız muhtemelen bozuk kurulmuş olabilir.

Bu dediklerimi yaparsa FPS artacaktır. Laptoplarda bu durum böyle maalesef. O %51 kullanımı ikinci monitörde alsa FPS'i daha fazla olur.

İlk başta öyle yaptım en son çıkan 512.59 game ready driver'ı kurmuştum sorun devam edince DDU ile kaldırıp bi önceki sürümü (512.15) kurdum hala şu an o sürümü kullanıyorum kaldırıp bi önceki sürümü deneyebilirim sanırım tekrar. Bilginiz varsa önerdiğiniz sürüm var mı?

Geri
Yukarı