Cities Skylines araçlar iç içe geçebilir mi?

A_F_K 2

Picopat
Daha fazla  
Cities Skylines'te en sevmediğim olay doğru düzgün şerit değiştiremiyorlar. Değiştirmeye çalışırken arkada kocaman kuyruk oluşturuyolar. Araçlar iç içe geçebilecek hiç trafik kuyruk oluşturmiyacak mod var mı?

Trafik işini çözmek için aşırı kafa yormak gerekiyor. Ancak araç sayısını azaltan mod bulursanız kötü düzene sahip saveinizde çözüm olabilir. Yeni Save açıp düzenizi temelden sağlam yapmak gerekiyor. TMPE ile biraz müdahale belki işe yarayabilir.

Trafik işini çözmek için aşırı kafa yormak gerekiyor. Ancak araç sayısını azaltan mod bulursanız kötü düzene sahip saveinizde çözüm olabilir. Yeni Save açıp düzenizi temelden sağlam yapmak gerekiyor. Tmpe ile biraz müdahale belki işe yarayabilir.

Tmpe ile yapıyorum ama o şerit değiştirenler yüzünden tıkanıyor.
1663858051347.png

Trafik seviyesi %82'nin aşağısına düşmüyor kötü düzenli Save olarak görmüyorum ben. Ama araç azaltan mod derken bir bildiğiniz var mı?

Sadece sanayi ve ticari alan girişlerinde sorun var şehir içi ve otoyollarda sorun yok

Son düzenleme:
Tmpe ile yapıyorum ama o şerit değiştirenler yüzünden tıkanıyor.
Eki Görüntüle 1524726

Trafik seviyesi %82'nin aşağısına düşmüyor kötü düzenli Save olarak görmüyorum ben. Ama araç azaltan mod derken bir bildiğiniz var mı?

Sadece sanayi ve ticari alan girişlerinde sorun var şehir içi ve otoyollarda sorun yok

Sizin moda değil şehrinizi baştan aşağı düzenlemeniz gerek. Şehir düzeni berbat. Otobanlar çok yetersiz gözüküyor. Şehrin nüfusu çok fazla sanayii alanlarını devasa yapmışsınız daha küçük küçük olsa ve bol otobanlı olsa ve gerekli politikalar uygulanırsa eğitim kalitesi arttırılırsa toplu taşımaya teşvik verilirse emin olun sorunlar ortadan kalkacaktır. Tüm ilçeler ve bölgeler tek bir otobana bağlı ve bu büyük bir saçmalık, en az 3 otoban lazım o nüfusa. Batı, doğu ve kuzey otobanları vb. gibi. Ayrıca sanayileri otobana direkt olarak bağlamanız şehrin ortasından çekmeniz büyük bir avantaj olabilir.

Son düzenleme:
Sizin moda değil şehrinizi baştan aşağı düzenlemeniz gerek. Şehir düzeni berbat. Otobanlar çok yetersiz gözüküyor. Şehrin nüfusu çok fazla sanayii alanlarını devasa yapmışsınız daha küçük küçük olsa ve bol otobanlı olsa ve gerekli politikalar uygulanırsa eğitim kalitesi arttırılırsa toplu taşımaya teşvik verilirse emin olun sorunlar ortadan kalkacaktır. Tüm ilçeler ve bölgeler tek bir otobana bağlı ve bu büyük bir saçmalık, en az 3 otoban lazım o nüfusa. Batı, doğu ve kuzey otobanları vb. gibi. Ayrıca sanayileri otobana direkt olarak bağlamanız şehrin ortasından çekmeniz büyük bir avantaj olabilir.

4 girişi var daha ne yapayım bilemedim ve şehir girişleride öyle otobanlar zaten 2 kısım hariç 4 şerit 6 şerite gerek yok. Ve şehir düzeni derken tek yönlü sistem yaptım ama sanayi girişleri sıkıntı şehirlerde sorun yok.

Eğitim kalitesi fulda hatta endüstri 4.0 sanayi.

Toplu taşıma bol bol yaptım ve beleş toplu taşıma.

Sanayi girişi aslında akıyor ama o şerit değiştirenler duruyoya yolda o yüzden trafik kitleni veriyor çok işlek.

Şehir planlaması olarak dedikleriniz doğru İstanbul gibi ama şehir trafiğiyle derdim yok sanayi girişi sıkıntı ve tek yönlü sistem yaptım bir sürü alternatif giriş yaptım ama hala aynı girişler tıkanıyor şerit değiştirenler yolda bir anda durunca.

Ve ilçeler bölgeler tek bir otobana bağlı değil ve o dediğin otobanda hiç trafik yok emin ol.

Bak fark ettinmi bilmiyorum ama sağ üstde kocaman şehir ilçesi var onun ortasından 3 şeritlik otoban geçiyor ve alt tarafa doğru gidip sanayiye bağlanıp çevreyolu 1'e bağlanıyor.

Bir de sanayi ticari bölgelerde yan giriişlerinde ufak bağlantı otoyolları var.

Üstdeki ilçedende arka taraftali çevreyoluna giden bağlantı otoyolu var yani lütfen dikkatli bakın.
Benim derdim otoyol ya da şehir trafiği değil sanayi girişindeki trafik.

Hatta ilçeler arası otoyolu fazla kullanılmasın diye toplu taşımalar ve ayrıyeten büyük anacadde geçitleri var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı