Cities Skylines tarım endüstrisi düzenleme

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunun önerdiği şekilde bir üretim sırası uygulamaya çalıştım lakin eskisine göre sonuç daha kötü oldu. Hala düzenleme halindeyim bitmiş hali bu değil ama ya tamamen trafik yüzünden ya da yerleşim sırası hatası yüzünden endüstrideki tüm hizmetler gecikiyor. Trafik ortalaması %64.

1664836557240.png

------------------------------
Kırmızılar liman ve tren istasyonları.
Yeşiller liman ve tren istasyonlarına giden en kısa yollar.
Sarı tarım sanayi alanı.
------------------------------

1664836882433.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam otoban kurun düz yol değil. Bolca kavşak koyun döner kavşak koyun çok basit sisteminiz var. Bu konu hakkında video izleyiniz derim. Yol bence en düşük 75 olmalı 65 çok çok yavaş.

Sıra bekleyen çok tır var ışık sistemi üzerine kavşak koyup tmpe ile ışıkları kapatın.

Hocam otoban kurun düz yol değil. Bolca kavşak koyun döner kavşak koyun çok basit sisteminiz var. Bu konu hakkında video izleyiniz derim. Yol bence en düşük 75 olmalı 65 çok çok yavaş.

Sıra bekleyen çok tır var ışık sistemi üzerine kavşak koyup tmpe ile ışıkları kapatın.

Binaları yıkmaya sebebiyet vermeden aralara bile otoban kurmaya çalışıyorum. Şimdi 4 şerit tek yön kurdum. Yuvarlak şeklinde akıyor trafik şuan. En geniş yollar 6 şerit kaç km hız bilmiyorum ama sorun tam ondan kaynaklı değil sanıyorum.

Son düzenleme:
Şirket ve demir yada denizyolu yakın yada hızlı olmalı. Şirketlerin de bir birine yakınlığı önemli bazen bir fabrika kurduğun zaman malzemelerin gelecek gidecek bunları düşünerek kurman lazım ben otoban üstüne özel yerlere kuruyorum ss bulursam atacağım.

sadece akşam var ya : https://steamcommunity.com/id/F3lIneHardtV2/screenshots/

Biraz geç oldu ama ilk resimde fark ettiğim şey bütün ambarlarını yan yana ve çok orta yere yapmışsın. Her gelen oraya mal vermeye çalıştığı için trafik orada kilitleniyor. Bir de yanlış fark etmiyorsam ürettiğinden fazla saklamaya çalışıyorsun. Böyle olunca oyun dışarıdan da tahıl sipariş ediyor ve gelen kargo kamyonları trafiği daha da patlatıyor. Endüstri kurulduğu zaman yapılan en büyük hata hızlı ilerlemek. Önce üretmeye başlayıp ufak ambarla devam etmek artından o da yetmeyince örneğin tahılı başka bir şeye, mesela hayvansal gıdaya çevirmeye başlamak gerekiyor. Yol sıralamasında yola en uzakta tahılı harcayacağın fabrikalar olmalı. Sonrasında ambarlar, sonrasında yol vb gibi sıralama bu şekilde olmalı ki oyun optimize olsun. Ekinleri ambara yakın yaparsan ilk oraya gidip bırakma ihtiyacı hisseder, orası doluysa gidip satmak ister. Biraz komplike gibi ama bence anlaştık :)

Kaliteler biraz kötü ve güzelleştirme kısmını henüz yapmadım ama şuan bütün hepsi 5 yıldız ve şehrim 175k civarı. Trafik tabii ki var ama hiç bir yerde tıkanıklık söz konusu değil sadece yoğunluk var.

Dosya Ekleri

• 1668814265359.png
    1668814265359.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 96
  • 1668814345996.png
    1668814345996.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 95
  • 1668814378475.png
    1668814378475.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 85
Yol konusu en önemli şey ben ağaçta uzak uzak koyuyorum o zaman çözüm oluyor ama petrol ve taşta depoları önemli yere koymak gerekiyor.

Geri
Yukarı