Cities Skylines yeterli işçi yok nasıl çözülür?

Nüfusu yükseltirsen zamanla düzelecektir. Nüfus arttıkça ticari bölgelere olan ihtiyaç da zamanla artacaktır fakat ticari bölgelerdeki işçi bulamama sorunu bitene kadar ticari bölge inşa etme. Ha bir de ticari bölgelere olan ihtiyaç her arttığında inşa etme. Eğer inşa edersen bir süreden sonra işçi bulamazlar. Sonra terk edilirler yeniden inşa edilirler yine işçi bulamazlar ve bu döngü olur.

Eğer nüfusu arttırmanıza rağmen işçi bulamama sorunu devam ediyorsa sanıyorum ki tek çözümü ticari bölgeleri azaltmak/yıkmak. Bu işçi bulamama sorununu eski kayıtlarımda çok yaşardım nüfus 10.000 olmasına rağmen. Şu an oynadığım kayıtta nüfus 50.000 fakat ticari bölgelerin az olmasından kaynaklı olarak işçi bulamama sorunu yaşanmıyor.(Her sokakta ilkokul var neredeyse. Liseler ve üniversiteleri de şehre boldan boldan inşa ettim.)

Karakol olmasına rağmen hırsızlık yaşanması olayı sanırım bir hata. Petrol Sanayisi Ana Binası özellikle sık sık çöp sıkıntısı ve hırsızlık sorunu yaşıyor kendi oyunumda. Ana binanın çevresine Emniyet Müdürlüğü ve 4 tane Geri Dönüşüm Merkezi koymama rağmen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı