Çözüldü Cities Skylines yüksek konutlar nasıl dikilebilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AltayB

Centipat
Daha fazla  
Cities Skylines'da 23000 nüfusa ulaştım fakat yüksek konutlar dikemiyorum. Yüksek yoğunluklu konut bölgesi boyadığımda resimdeki gibi Avrupa'i tarzda inşa ediyor. Nasıl uzun konutlar dikebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20240421_181309.jpg
    IMG_20240421_181309.jpg
    249,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
gökdelen tarzı yapılar benim istediklerim.
Gökdelen olacak yapılar aslında son seviye apartmanlardır. Yapılar beş seviyeye ayrılıyor ve 5. sınıf apartman ise gökdelen oluyor.

Gökdelen oluşumu için en önemli faktör arazinin değeri ve ilk yani birinci seviye olarak ortaya çıkan apartmanın arazi boyutu, resimde gösterdiğim bina 3x4 kare boyutunda.

Ben 210.000 nüfusa ulaşmış şehrimden bir görüntü:
1713715489319.png
Bu ilk oyun mu? Yapı olarak apartmanları seçin ve zamana bırakın, bulundukları yol yoğunlaştıkça zamanla yapı büyüyecektir.

Buna rağmen olmadıysa, yaptığınız yol 90 derece olmayabilir. Bu durumlarda parseller çok bölündüğü için yüksek binalar için gerekli büyük alan olmayabiliyor.

Bu ilk oyun mu? Yapı olarak apartmanları seçin ve zamana bırakın, bulundukları yol yoğunlaştıkça zamanla yapı büyüyecektir.

Buna rağmen olmadıysa, yaptığınız yol 90 derece olmayabilir. Bu durumlarda parseller çok bölündüğü için yüksek binalar için gerekli büyük alan olmayabiliyor.
Son dediğinizde büyük ihtimalle haklısınız çünkü geniş alanlarda Avrupai tarzda binaların yanı sıra apartmanlar oluşuyor ama benim istediğim bu apartmanlarda değil gökdelen tarzı yapılar benim istediklerim. Bu arada evet birinci oyun.

gökdelen tarzı yapılar benim istediklerim.
Gökdelen olacak yapılar aslında son seviye apartmanlardır. Yapılar beş seviyeye ayrılıyor ve 5. sınıf apartman ise gökdelen oluyor.

Gökdelen oluşumu için en önemli faktör arazinin değeri ve ilk yani birinci seviye olarak ortaya çıkan apartmanın arazi boyutu, resimde gösterdiğim bina 3x4 kare boyutunda.

Ben 210.000 nüfusa ulaşmış şehrimden bir görüntü:
1713715489319.png

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı