Cities Skylines'ta Nasıl Gelişirim?

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyuna yeni başladım ama sürekli bir zamandan sonra iflas ediyorum. Elektrik direklerini çekiyorum, sorun çözülüyor ama birden sorun tekrar çıkıyor. Bir türlü anlayamadım. Nasıl oynarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna yeni başladım ama sürekli bir zamandan sonra iflas ediyorum. Elektrik direklerini çekiyorum, sorun çözülüyor ama birden sorun tekrar çıkıyor. Bir türlü anlayamadım. Nasıl oynarım?
Vergi arttırın, yol yapın. :) Elektrik için de en yüksek MegaWattlık bölgeyi seçin ve şehre doğru bağlayın.

Elektrik direklerini çektiğiniz halde sorun tekrar çıkıyorsa büyük ihtimal elektrik yetersiz kalıyordur. Rüzgar tribünü veya kömür santrali kurabilirsiniz bunun için. Elektrik ekranına geldiğinizde zaten oyun size üretim ve tüketim sayılarını gösterecektir.

Evet, eskiden en çok oynadığım oyundu. Ne isterseniz anlatırım, söyleyin.

Para sınırsız modda mı oynuyorsunuz?

Evet, eskiden en çok oynadığım oyundu. Ne isterseniz anlatırım, söyleyin.

Para sınırsız modda mı oynuyorsunuz?
Hocam öncelikle sınırsız modda oynamıyorum.
Elektrik için rüzgar tribününü, şehrin en ucuna koyup direk çekmek mi mantıklı yoksa tam ortalara mı?
Polis karakolu vs. inşa ediyorum ama sürekli yetersiz kalıyor. Nasıl düzeltirim?
Bazı yerlere su çekmeme rağmen su gitmediğine dair bildirimler geliyor, en verimli olarak suyu sağlayan aleti, atık su aletini ve boruları nasıl yerleştirmeliyim?
Ve son olarak vergileri vesaire nasıl ayarlamalıyım?

Hocam öncelikle sınırsız modda oynamıyorum.
Elektrik için rüzgar tribününü, şehrin en ucuna koyup direk çekmek mi mantıklı yoksa tam ortalara mı?
Polis karakolu vs. inşa ediyorum ama sürekli yetersiz kalıyor. Nasıl düzeltirim?
Bazı yerlere su çekmeme rağmen su gitmediğine dair bildirimler geliyor, en verimli olarak suyu sağlayan aleti, atık su aletini ve boruları nasıl yerleştirmeliyim?
Ve son olarak vergileri vesaire nasıl ayarlamalıyım?

Vergiler şu şekilde:

• Düşük konutlu evler: %12-%13
  • Yüksek konutlu evler: %13-%14
  • Düşük mağaza boyutu:%12-%13
  • Yüksek mağaza boyutu:%13-%14
  • Ofis:%14
  • Sanayi:%13

Aralıklı vergiler bazı haritalarda yüksek vergi diyebiliyor o yüzden aralık verdim. İlk olarak en küçük su alan zımbırtıyı koyun. Ardından elektrik, su, yol bütçelerini en düşüğe çekin. Ve suyu boşaltan zımbırtıyı da koyun. Elektrik ilk olarak rüzgar tribüni koyun şehirden biraz uzak olsun hat çekersiniz. Şehri yavaş yavaş büyütün, kontrolsüz büyütme şehiri batırır. İlk şehri kurduğunuz vakit çöp toplayan zımbırtı haricinde bir şey koymayın. Şehir ne zaman 500-1000 nüfusa geldi o zaman yavaştan okul, polis, itfaiye, hastane gibi şeyleri kurabilirsiniz. Ayrıca su atık yerinin altına su çekme zımbırtısını koymayın, aksi taktride insanlar sürekli hastalancaktır. Sonra ortalama 5000 nüfustan sonra oyunu yavaş yavaş anlayacaksınız. Geliştikçe dert artar ama bunu unutmayın. Mesela ben sınırlı para modunda 180.000 nüfusa geldiğimi hatırlıyorum tabii ki "81 Tiles" adlı mod vardı onun sayesinde. Yoksa alandan kurtarmaz. Sınırsız modda rahatlıkla 300.000 nüfusu gördüm ama çok zamanımı aldı.

Geri
Yukarı