Çıtır tavuk burger tarifi önerisi

Üsttekini yaptım ben ama iyi olmadı, yalnız coleslaw çok güzeldi. Bence alttakinin yanına üstte olanın coleslaw salatayı yapın.

Üsttekini yaptım ben ama iyi olmadı, yalnız coleslaw çok güzeldi. Bence alttakinin yanına üstte olanın coleslaw salatayı yapın.

Anlamadım hocam, hangisini yapmam iyi olur mesajı alıntılar mısınız?

Hangi tarifi yapmalıyım? Şu ikisini buldum, birisi marine için ayran kullanıyor nasıl olur bilemedim, çakal lezzetlerinki de biraz garip gözüküyor, Popeyes'daki gibi içi sulu olsun istiyorum. Yumuşak olsun, dışı da çıtır olsun istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu şekilde daha iyi olur.

Başlarda attığım tarif nasıl olur? Baharatlar çok mu az olur?
yemek.com'un yaptığı aslında neredeyse orijinalidir. Orijinal çıtır tavuk panesinin dışında un olur. Mısır gevreği vs daha fazla çıtır yapıyor ama un da gayet aynı çıtırlığı veriyor. Mesela çubuk kraker falan koymuş una, o yaptığı opsiyonel çok da gerekli değildir. diğer videodaki yumurtalı harç ise tavuğu daha kalın yapacaktır mesela ben tercih etmem, diğerini tercih ederim. Yemek.com un videosundakini yapabilirsin. Sana önerim, dışını bulayacağın una yeterince baharatları ekledikten sonra bir tane denemelik tavuk kızart, ilk sıcaklığı geçince tadına bak ve baharatları az olmuş ise una biraz daha baharat ekle.

yemek.com'un yaptığı aslında neredeyse orijinalidir. Orijinal çıtır tavuk panesinin dışında un olur. Mısır gevreği vs daha fazla çıtır yapıyor ama un da gayet aynı çıtırlığı veriyor. Mesela çubuk kraker falan koymuşuna, o yaptığı opsiyonel çok da gerekli değildir. Diğer videodaki yumurtalı harç ise tavuğu daha kalın yapacaktır mesela ben tercih etmem, diğerini tercih ederim. Yemek.com un videosundakini yapabilirsin. Sana önerim, dışını bulayacağınuna yeterince baharatları ekledikten sonra bir tane denemelik tavuk kızart, ilk sıcaklığı geçince tadına bak ve baharatları az olmuş iseuna biraz daha baharat ekle.

Sadeceuna bulasam yine de dışı böyle altın sarısı ve çıtır olur mu yani?

Sadeceuna bulasam yine de dışı böyle altın sarısı ve çıtır olur mu yani?
bu yapılan marinenin veya koyu kıvamlı harçların amacı lezzet ve unun tavuğa yapışıp daha da çıtır olması. Bu markaların lezzetli olmasının sırrı buttermilk. Sadece una bularsan lezzetten feragat edersin. Önerim, bir bardak süte bir kaşık sirke veya limon suyu sık. Ardından tavukları bu süte at ve bir gece veya 1 saat beklet, ne kadar istersen. Ardından una istediğin baharatı, özellikle kırmızı toz biber at ve unu karıştır. Ardından sütten çıkardığın tavuğu bu una bula ve yağda kızart. Böyle şeylerde tarife bağlı olmana gerek yok. Eminim iyi sonuca ulaşırsın ve beğenirsin. Çok fazla tarif var aslında ama bence çok fazla kalın olmayan pane daha güzel geliyor bana. Zaten her türlü çıtır olacak, çok fazla düşünme en ideal tarif bu bence

Bu yapılan marinenin veya koyu kıvamlı harçların amacı lezzet ve unun tavuğa yapışıp daha da çıtır olması. Bu markaların lezzetli olmasının sırrı buttermilk. Sadeceuna bularsan lezzetten feragat edersin. Önerim, bir bardak süte bir kaşık sirke veya limon suyu sık. Ardından tavukları bu süte at ve bir gece veya 1 saat beklet, ne kadar istersen. Ardındanuna istediğin baharatı, özellikle kırmızı toz biber at veunu karıştır. Ardından sütten çıkardığın tavuğu buuna bula ve yağda kızart. Böyle şeylerde tarife bağlı olmana gerek yok. Eminim iyi sonuca ulaşırsın ve beğenirsin. Çok fazla tarif var aslında ama bence çok fazla kalın olmayan pane daha güzel geliyor bana. Zaten her türlü çıtır olacak, çok fazla düşünme en ideal tarif bu bence.

Yokuna zaten baharat vs. atacağım, merak ettiğim galetaunu falan koymadan sadece baharatlıuna bulayıp yine de o güzel çıtırlık elde edilir mi?

Yokuna zaten baharat vs. atacağım, merak ettiğim galetaunu falan koymadan sadece baharatlıuna bulayıp yine de o güzel çıtırlık elde edilir mi?
olur ama tavuğu direkt öyle kızartırsan çok yavan bir tat alırsın. Bir de tavuğu marine etmediğin için dış panesi kızardıktan sonra tavuktan ayrılır. Galeta unu ile kızartısan öyle olmaz mesela

Olur ama tavuğu direkt öyle kızartırsan çok yavan bir tat alırsın. Bir de tavuğu marine etmediğin için dış panesi kızardıktan sonra tavuktan ayrılır. Galetaunu ile kızartısan öyle olmaz mesela.

Hocam şu an aklımda olan tarif şu, süt ile 1 2 saat marine edeceğim. Ardındanuna tuz karabiber belki pulbiber koyacağım. Sonrasında kızartacağım. Yanlış yaptığım bir şey var mı burada? Ne yapmam lazım başka? Bu dediğim tarif ile çıtır ve lezzetli olur mu?

Hocam şu an aklımda olan tarif şu, süt ile 1 2 saat marine edeceğim. Ardındanuna tuz karabiber belki pulbiber koyacağım. Sonrasında kızartacağım. Yanlış yaptığım bir şey var mı burada? Ne yapmam lazım başka? Bu dediğim tarif ile çıtır ve lezzetli olur mu?
sütten çıkardıktan sonra una bulayıp kızartacaksın. yemek.com'un videosundaki gibi ama ayran yerine süt kullanarak yapabilirsin. Baharatları süte de una da atabilirsin tek dikkat etmen gereken tuz. Fazla olmasın dikkat et. Gayet çıtır ve lezzetli olur. Kızardıktan sonra biraz beklet ki ılısın. Yağdan çıktıktan sonra sıcak haliyle yumuşak olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı