Citroën 1.6 bakım önerisi

Merhaba elimizde citroën 1.6 C-elysee hdi aracı vardır. Jant ve lastik değişimi yapacağız yazın, onun dışında önerebileceğiniz hem performans hem görünüş olarak bakım tarzında öneriniz var mıdır? Amörtisör düşünmüştüm ben, etkiliyormuş bayağı. İnterior kısmı olur motor için olur önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba hocam bendede 301 vardı 1.6 dizel allure size önerim araca uzun süre kullanıyorsanız yalıtım yaptırmanız komple YouTube de bir video da izlemiştim baya fark ettiriyordu. Sachs marka amortisör taktıranlar aracın kronik amortisör sorunlarından kurtuluyordu. Ve konforu artıyordu. Onun haricinde 2017 den sonra bu araçların en full paketinde ki ekran dan bulup onu takarsanız daha hoş durur. Yazılım konusundada 301 C ellyse zaten hızlı bir araba stage 1 ile ortalama 130hp oluyor. Ama fren vs çok güvenli değil açıkçası fren vs hepsi modifiye edilmeden yazılım önermem güvenliğiniz için.

Hocam peki diyelim değiştirmek istedik aynı piyasaya ya da bir tık üstüne sedan yine daha verimli otomatik vites bulabilir miyiz? Satacaksamda parçalarını değiştirip mi satayım yoksa yürüyeni iyidir yazıp geçilmeli mi? Sağ olun öneriler için.

güç istersem büyük Turbo intercooler yazılım egzoz işine girerim katalizör falan da iptal olacak.
Aile arabasına? Trafik polislerinin kol gezdiği şu dönemde...

Hocam peki diyelim değiştirmek istedik aynı piyasaya ya da bir tık üstüne sedan yine daha verimli otomatik vites bulabilir miyiz? Satacaksamda parçalarını değiştirip mi satayım yoksa yürüyeni iyidir yazıp geçilmeli mi? Sağ olun öneriler için.
Değiştirmeye gerek yok. Ama ne yaptığını yaz da parçaların parasını çıkart.
Araba bulma konusu da da ya üstüne para ekleyeceksiniz ya da daha yüksek kilometrelilere bakacaksınız ama bulunur.

Aile arabasına? Trafik polislerinin kol gezdiği şu dönemde...

Değiştirmeye gerek yok. Ama ne yaptığını yaz da parçaların parasını çıkart.
Araba bulma konusu da da ya üstüne para ekleyeceksiniz ya da daha yüksek kilometrelilere bakacaksınız ama bulunur.

Soft bir egzoz ve yazılım kimseyi rahatsız etmez ki 200 beygir görür diye düşünüyorum sessiz bir şekilde.

Soft bir egzoz ve yazılım kimseyi rahatsız etmez ki 200 beygir görür diye düşünüyorum sessiz bir şekilde.
O işler düşünmeyle olmuyor işte. Intercooler ve turboya girildiği an DPF sökmek zorunlu hale geliyor, bu da foşurtu şeklinde bir ses illaki verecek. Ve asıl sorun ise duman, trafikte arabayı kaldırırken veya ufak bir hızlanmada bile çıkacak duman polisleri peşine toplar.
Benim arabada (Hyundai Starex 2.5) hava filtresi tıkanmasından olan dumanı bile sordular.
Aile arabası ile de çevirmelerden kaça kaça gitmeye çalışmak olmaz.

92 HP hangi soft yazılım ile 200HP versin stage 3 hybrid Turbo vs 170HP zar zor oluyor.

Hybrid Turbo diyorsun dostum zaten 92 liklerin Turbo'su zaten ufak istediğin kadar değişiklik yap küçük Turbo üzerinde performans alamamak normal. Soft yazılım abartmışım açıkçası bende lakin 200 beygir alınamayacak şey değil dizel bir motorda. Tabii psa motoruna çok da güvenmemek lazım açıkçası 140 150 beygir sağlıklı bir yerden patlak vermeden alınırsa öpsün başına koysun.

Hybrid Turbo diyorsun dostum zaten 92 liklerin Turbo'su zaten ufak istediğin kadar değişiklik yap küçük Turbo üzerinde performans alamamak normal. Soft yazılım abartmışım açıkçası bende lakin 200 beygir alınamayacak şey değil dizel bir motorda. Tabii psa motoruna çok da güvenmemek lazım açıkçası 140 150 beygir sağlıklı bir yerden patlak vermeden alınırsa öpsün başına koysun.
Daha önceki aracım olduğu için araştırdım en sağlıklı dumansız stage 1 ortalama 120-130 HP arası güç veriyor stage 2 de dumanlı downpipe 150-160hp oluyor ama gerek yok

Yeni konular

Geri
Yukarı