Citroën C4 Attraction'a 170.000 TL fiyat iyi mi?

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
170.000 TL'ye buldum. Almak istiyorum ama bilgi sahibi kişilere danışmak istiyorum. Bu fiyat sizce iyi mi?

Felaket tellallarını dinleme boşver. Komple boyalıymış km yüksekmiş. Hemen hemen 2000 sonrası tüm enjeksiyonlu araçlar bakımları aksatılmadığı sürece çok rahat 450-500K kmleri görüyorlar. 200K bakımlı bir araç için km bile değil.

+ olarak komple boyalı olmasının gram önemi yok. Şasi direkler airbagler sağlamsa gerisinin hiçbir önemi yok. Tabii ki fiyatı kaydı ile. Hatasızı 180.000₺ ise komple boyalısına tabii 170K verilmez.
Komple boyalı olan araç kazalıdır mantığını da çözemedim. Kaportanın değişmesine dahi gerek kalmayacak kadar bir kaza ise sorun etmeye gerek yok. 11 yaşında araç alacaksanız önceliğiniz motor mekanik şanzıman olmalı. Şasi direkler airbag hatasızsa gözüm kapalı alırım.

Alınacak otomobil değil bence. Bütçeniz ve arabadan beklentileriniz neler?
Aslında 200.000 TL'ye kadar çıkabiliyorum. C4'den beklediklerimi sorarsanız, konfor ve rahat sürüş beklentim var. Arabalardan pek anlamam ama çok güzel göründü bana. Bir de kafam çok karıştı. Çevreme sordum, sizlere sordum. Çevremdeki insanlar farklı farklı şeyler söylüyorlar. Benzinli çok yakar alma, dizel yolda kalır - sanayiden çıkamazsın - masrafı çok olur - az yakar ama sağlıklı değil, kazalı-boyalı araç alma, vb. şeyler söylediler benim kafam çok karıştı. Suyla giden araç varsa 1 milyon verip ondan alayım 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı