Çizgi Film ve Animasyon bölümü için TYT yeterli mi?

Zeyo

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, üniversitede çizgi film ve animasyon bölümünü okumak istiyorum ve bölüm hakkında daha fazla bilgiye sahip olmam gerektiğini düşündüm.
Öncelikle 2 yıllık ile 4 yıllık arasındaki fark nedir? Bu bölüm için sadece TYT puanı ile yetenek sınavları mi gerekiyor yoksa AYT'de bölüme girmem için bir etken mi?
Şimdiden yetenek sınavlarına hazırlanıyorum ancak bu TYT ile AYT kafamı karıştırıyor.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, üniversitelerin bir kısmında Sanat ve Tasarım Fakültesi, bir kısmında ise İletişim Fakültesi kapsamında yer alan Sözel puan türünden tercih edilmesi mümkün olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. AYT gereklidir.

Merhaba, üniversitede çizgi film ve animasyon bölümünü okumak istiyorum ve bölüm hakkında daha fazla bilgiye sahip olmam gerektiğini düşündüm.
Öncelikle 2 yıllık ile 4 yıllık arasındaki fark nedir? Bu bölüm için sadece TYT puanı ile yetenek sınavları mi gerekiyor yoksa AYT'de bölüme girmem için bir etken mi?
Şimdiden yetenek sınavlarına hazırlanıyorum ancak bu TYT ile AYT kafamı karıştırıyor.
Bölüm hakkında pek bilgim yok ama 4 senelik için AYT sınavının zorunlu olduğunu biliyorum. 2 senelik varsa eğer zorunlu değildir AYT. Çünkü sadece TYT gerekli 2 senelik bölümler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı