Çizgi izleyen Robot Arduino

CoderGamer

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP db1076nt Laptop (Çok Kasıyor Önermem)
MEB ve TEKNOFEST.

Bu iki yarışmaya katılacağım. Çizgi izleyen robot ile yokuş ve ani dönüşler olacak pistten çıkmaması lazım. Bond Silikon Tekerlek Seti Kırmızı Satın Al 147,50 TL | Robotzade.com bu tekeriniz ile 6V 6000Rpm Redüktörlü Mikro DC Motor Satın Al 177,12 TL | Robotzade.com bu motoru kullanırsam iyi olur mu yarışma için? Motor stokda yok başka siteden bulurum o sorun değil F1depo da var. Pilim 18650 6800MAH 3.7 Volt (X2), kartım Arduino UNO. Sürücü kartım ard-mdl 906. sensörün adını bilmiyorum orta boyutlu ve yanında 4 tane kırıp kullanılabilen kızıl ötesi sensörde veriyorlar. Sürücü kartı ve sensör var ard-mdl 906 mı daha iyi olur, L298n mi L298 n de var. Teker ve motor un için hızlı dönüş yaparsanız sevinirim satın alacağım. Bir de attığım motordan 2 tane alsam çalıştırır mı ve motor ile teker uyumlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç için güzel hocam. Arkadaşın pek tecrübesi olduğunu sanmıyorum. Zamanla öğrenir.

Hocam tecrübem biraz var ama kendim yapıp kodu hazır alıyorum üzerinde değişilik yapıyorum C / C++ bilmiyorum.

Sorduğum soru için bilginiz var mı?

Hocam tecrübem biraz var ama kendim yapıp kodu hazır alıyorum üzerinde değişilik yapıyorum C / C++ bilmiyorum.
Yok hocam bu zamanda kodu hazır almayan kim var ki? Zamanla daha güzel projelere imza atarsınız umarım.

Sorduğum soru için bilginiz var mı?
Hocam motor güzelde piste göre değişir. Yokuş vs demişssiniz. Daha güçlü de gerekebilir. Lastik konusunda da pürüzsüz kötü seçim bence. Dişli lastikler dsha mantıklı. Pürüzsüzler kayar.

Hocam teker öneriniz var mı ben örnek video atıyım meb için pisti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Motor bana yeterli gibi geldi genelde 3000 rpm kullanılıyo benimki fazla fakat koddan %80 ini kullansın falan yapılabiliyor.

Hocam teker öneriniz var mı ben örnek video atıyım meb için pisti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Motor bana yeterli gibi geldi genelde 3000 rpm kullanılıyo benimki fazla fakat koddan %80 ini kullansın falan yapılabiliyor.
1669480856778.png

Yokuş kaygan gibi. Bahsettiğim tekerlek bu fotoğraftaki gibi hocam. Ama sizin attığınız manevrası daha iyi olur. Seçim sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı