Çizim için program önerisi

SupremsPlays

Centipat
Daha fazla  
Sketchbook, Illustrator ve Photoshop programlarının en çok önerildiğini gördüm. Bu programlardan en iyisi hangisidir? Ayrıca çizim için iPad almak daha mı mantıklı?

Sketchbook, Illustrator ve Photoshop programlarının en çok önerildiğini gördüm. Bu programlardan en iyisi hangisidir? Ayrıca çizim için iPad almak daha mı mantıklı?
Üçü de çok iyidir. En iyisi diye birşey demek doğru olmaz ancak ben Illustrator daha çok beğeniyorum. Onun dışında sırf çizim için iPad alınabilir ancak şart değil.

Bütçem 1500 hocam. Sizin attığınızı alacağım sanırım.

Hocam tekrar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ama aklıma bir şey takıldı. Krita diye bir program var. Vektörel çizim yapmıyor fakat daha çok hoşuma gitti. Gerçekçi perspektifli çizimler yapmak istediğim için vektörel çizim pek uygun gelmedi.

Krita ve Photoshop raster çizimler yapılıyor. Ama photoshop benim bildiğim çizim ağırlıklı bir program değil. Krita mı kullanmalıyım?

Son düzenleme:
Bütçem 1500 hocam. Sizin attığınızı alacağım sanırım.

Hocam tekrar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ama aklıma bir şey takıldı. Krita diye bir program var. Vektörel çizim yapmıyor fakat daha çok hoşuma gitti. Gerçekçi perspektifli çizimler yapmak istediğim için vektörel çizim pek uygun gelmedi.

Krita ve Photoshop raster çizimler yapılıyor. Ama photoshop benim bildiğim çizim ağırlıklı bir program değil. Krita mı kullanmalıyım?

Çizim örneğin nedir? Gerçekçi perspektif çizimleri ile ne demek istiyorsun? Yani bunların çizimle alakası yok, yeterince iyi çiziyorsan kağıda çiz, fotoğrafla, bilgisayarda üstünden geç mesela paint'de, o da olur.

Krita ve PS raster, pixel bazında çizersin geçersin. Pixel/vektör arası git gel deneyeceksen Affinity Designer var, öğrenme eğrisi diğerlerine göre daha zor, ücretsiz değil fakat Adobe gibi aç gözlü kiralama yöntemi de yok.

Önerilen tablet gayet başarılı, Wacom patentleri düştüğü için, Wacom da düştü zira.

Yeni konular

Geri
Yukarı