CL 22 RAM ile CL 21 RAM uyumlu çalışır mı?

22 alsam yanına sıkıntı olmaz yani

RAM miktarı artışı olarak çalışır. CL19 da alsanız CL22 değerinde çalışacaktır (eğer çalışırsa tabi) Fakat sistemde kararsızlık yapabilir. Olur olmadık donmalar, crashler yaşayabilirsiniz. Bellek modüllerini ayrı ayrı alıp birleştirmek hiçbir zaman önerilmez. Yükseltme yapılacağı takdirde eldeki belleği 2.el olarak satıp 2x8 bir kit almak sistem sağlığı için daha iyidir.

RAM'in JEDEC profiline bakarsak 3200MHz CL22. Yanına benzer bir RAM alırsan problem çıkmayacaktır muhtemelen. Anakartta XMP desteği olmayabilir, o sebepten JEDEC ile 3200MHz'i sağlayan RAM bulman gerekiyor. XMP destekli alırsan 2666'da çalışacaktır. 2933MHz'de çalıştığından CL21 değerinde, normalde RAM 3200 CL22.

*Kusura bakmayın, biraz işim çıktı geç dönebildim.

RAM'in JEDEC profiline bakarsak 3200MHz CL22. Yanına benzer bir RAM alırsan problem çıkmayacaktır muhtemelen. Anakartta XMP desteği olmayabilir, o sebepten JEDEC ile 3200MHz'i sağlayan RAM bulman gerekiyor. XMP destekli alırsan 2666'da çalışacaktır. 2933MHz'de çalıştığından CL21 değerinde, normalde RAM 3200 CL22.

*Kusura bakmayın, biraz işim çıktı geç dönebildim.
Kingston 8gb D4 Sodımm 3200mhz Cl22 Kvr32s22s8/8 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
bunda var mı nasıl anlarım?

Laptopunuzun modelini yazın. Hangi anakartı kullanıyormuş bakalım.
ASUS Tuf Gaming Fx506lı-hn039
@negan00 Bu uyumlu, alabilirsin. Gördüğün modellerin Datasheet'lerine göz atabilirsin.

Soru cevap kısmında satıcı

''Sormuş olduğunuz ürün uyumlu olacak olup Dual Channel olarak çalışmayacaktır.''​

demiş bu ne demek acaba, ben dual channel olsun performans artsın diye alıyorum vaz mı geçmeliyim?​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı