CL değeri düşük RAM tavsiyesi

Kiddo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, CL degeri düşük RAM tavsiyesi istiyorum, şu modeller nasıldır;

Dragos frost 16 GB 3200 MHz DDR4 RAM CL 11.

Dragos Sirius Vega M 16 GB 3200 MHz DDR4 RAM CL11.

HyperX Predator DDR4 16 GB 2666 MHz DDR4 RAM CL 13.

Kingston Fury renegade 16 GB 2666 MHz DDR4 CL 13.

Sizce hangisini tercih etmem gerekiyor, bu modeller güvenilir midir?
Bir de şöyle bir model var ama fiyatı çok pahalı geldi;

G.Skill Trident Z royal 32 GB 3600 MHz DDR4 CL 14.

Fiyatı neden bu kadar fazla? Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için fakat oynadığım bir oyun sebebi ile düşük CL oranına ihtiyacım var çünkü oyun motoru eski. Yaptığım araştırmalara göre en önemli şey düşük CL ve yüksek tekli çekirdek performansı yüksek işlemci. O sebeple bu ramleri sormak istedim. Özellikle şu dragon markalar oldukça ucuz ve pek bilinen bir marka değil sizin düşünceniz nedir bu ramler için ? Veya CL 14 ve altı bir Ram öneriniz varmı ?

Anladım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için fakat oynadığım bir oyun sebebi ile düşük CL oranına ihtiyacım var çünkü oyun motoru eski. Yaptığım araştırmalara göre en önemli şey düşük CL ve yüksek tekli çekirdek performansı yüksek işlemci. O sebeple bu ramleri sormak istedim. Özellikle şu dragon markalar oldukça ucuz ve pek bilinen bir marka değil sizin düşünceniz nedir bu ramler için ? Veya CL 14 ve altı bir Ram öneriniz varmı ?
Bu markayı daha önce hiç duymadım. Çin malı yansanayi ürün gibi duruyor. Ben olsam yaklaşmam. CL16 ile CL14 arasında da çok fazla bir fark yok. Bence CL16 al derim. İncelemelere bakarsan farkı anlarsın zaten.

Attığın CL14 olanlardan Samsung B-Die çıkıyor ve GSkill'in üst modellerinden biri olarak geçiyor, bu yüzden fiyatı yüksek.

Dragos olanlardan uzak dur. Izoly ve Turbox neyse bu marka da odur.

Hocam benim hiç bilgim yokta kusura bakma B-Die iyi mi oluyor yani ? Benim b550m pro vdh anakart ve ryzen 5600x için iyi olurmu bu gskill 32 GB CL 14 ?
Rica etsem benim sistemime uygun en düşük CL oranlı en iyi rami önerirmisiniz bütçe olarak sıkıntım yok

Yeni konular

Geri
Yukarı