CL değeri internette farklı CPU-Z da farklı görünüyor

beraticgl

Femtopat
Daha fazla  
İnternette RAM'imin aynısı var ve özelliklerini hepsi aynı sadece CL 19 ben ise CPU-Z'dan baktım ve CL 15 olarak gözüküyor ek RAM alacağım ve aynı modelden CL değeri farklı olur diye korkuyorum. RAM'imin CL değeri kaç aşağıda fotoğrafları yükledim.

Dosya Ekleri

• ram.PNG
    ram.PNG
    31,1 KB · Görüntüleme: 25
  • ram2.PNG
    ram2.PNG
    21,7 KB · Görüntüleme: 37
RAM 2667 MHz normalde ama senin sisteminde 2133 olarak çalışıyor. Bundan dolayı sanırım CL değeri düşük çıkıyor. 2667 olarak kullanırsan CL değeri 19 olabilir. Gerçi BIOS ayarlarından bununla oynayabilirsin. Benimde araştırmalarıma göre RAM'in normal değeri 19 CL.

ben şimdi cl 19 bir ram alsam mhz eşitlenip cl değerleri aynı olup kullanır mıyım yoksa mavi ekran vs gibi hatalar alır mıyım
RAM 2667 MHz normalde ama senin sisteminde 2133 olarak çalışıyor. Bundan dolayı sanırım CL değeri düşük çıkıyor. 2667 olarak kullanırsan CL değeri 19 olabilir. Gerçi BIOS ayarlarından bununla oynayabilirsin. Benimde araştırmalarıma göre RAM'in normal değeri 19 CL.
hocam nasıl oynarım bios ayarlarıyla yardımcı olur musunuz

Samsung'un sitesinden buldum evet kesinlikle 19CL.
ben şimdi cl 19 bir ram alsam mhz eşitlenip cl değerleri aynı olup kullanır mıyım yoksa mavi ekran vs gibi hatalar alır mıyım

hocam nasıl oynarım bios ayarlarıyla yardımcı olur musunuz
Kimse mavi ekran yemeyeceğinin garantisini veremez zira aynı kutudan çıkan 2 RAM bile hata verebiliyor. Biraz şans işi ama çok düşük ihtimal tabi. Ayarlar konusunda çok kısıtlı bilgim var o yüzden sana yardımcı olayım derken batırabilirim. Hiç karışmamayı yeğlerim. :) Biraz araştırırsan internette mevcut videolar var ama eğer hiç bir bilgin yoksa RAM ile oynamanı tavsiye etmem.

Dosya Ekleri

• dddd.png
    dddd.png
    108,1 KB · Görüntüleme: 20
Eğer 2 slot RAM yerin varsa satıp 8GB alman mantıklı. İleride bir 8 daha ekleyip 16 yaparsın. Öyle bir düşüncen varsa tabi.

Eğer 2 slot RAM yerin varsa satıp 8GB alman mantıklı. İleride bir 8 daha ekleyip 16 yaparsın. Öyle bir düşüncen varsa tabi.
2 slot yerim var 4 5 ay sonra yeni pc alacağım o zamana kadar idare etse yeter kafasındayım hocam
Valorant fps drop yiyorum sanırım nedeni 4 gb ram kullanımı %96 dan aşağı inmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı