CL15 bellekler Dual Channel çalışırken CL17 oluyor

kaan vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende HyperX Fury 8 GB 2400 MHz RAM vardı 15 CL, aynısından bir tane daha aldım Dual channel yapmak için fakat Dual channel sonrasında her şey uyumlu giderken CL değeri 15'den 17'ye çıktı? Sebebi nedir? Böyle bir şey yaşanması normal midir?

Deneyin bakalım. Umarım işe yarar.
Da bu iki RAM aynı değil. İkisi de CL15 ama aynı RAM'ler değil. Diğer değerleri dengeliyor olabilir sistem.

Zaten takarken bir gariplik olduğu belliydi hocam, yukarıdaki seri numarasına güvenerek sipariş vermiştim ikisi eşleşiyor diye fakat takarken birini ters yönde takmam gerekiyordu. Benim önceki Çin, yeni gelen Tayvan üretim. Yerlerini değiştirmem bir işe yaramadı. Bu bana sorun yaratır mı? Herhangi bir software ile eşlemem mümkün mü?

1653746200777.png

Zaten takarken bir gariplik olduğu belliydi hocam, yukarıdaki seri numarasına güvenerek sipariş vermiştim ikisi eşleşiyor diye fakat takarken birini ters yönde takmam gerekiyordu. Benim önceki Çin, yeni gelen Tayvan üretim. Yerlerini değiştirmem bir işe yaramadı. Bu bana sorun yaratır mı? Herhangi bir software ile eşlemem mümkün mü?

Eki Görüntüle 1401885
Etiket aynı ama CPU-z'da görünen donanım kimliği aynı değil. Slot 1'dekinde etiket hatası (veya hilesi) var.

Evet. Öyle bir deneyin. Sonuç değişmezse, yine görüntü alıp iade edin.

Ne illet bir ram verdilerse tek o takılıyken internetim bile gitti LAN ile bağlandığım ve üzerindeki etiket ile ürün uyuşmuyor. İade etmeyi deneyeceğim, gerekli ekran görüntülerini aldım. Umarım çabam olumlu sonuç verir, beni yokuşa sürüklemezler. Hepsiburada'dan güvenilir olduğu için 9.8 puanlı asbilisimteknoloji (PAT)'dan sipariş vermiştim, demek ki yüksek puanlı satıcılar da hatalı çıkabiliyormuş.

hileli urun.PNG

hileli urun 2.PNG

1653748632193.png

Yeni konular

Geri
Yukarı