CL17 ile CL22 3200MHz RAM beraber çalışır mı?

haskerdef

Decapat
Daha fazla  
Şu an bilgisayarımda 8 GB 3200 MHz 17 CL RAM takılı ve işlemcimden dolayı 2400 MHz'de çalışıyor, ben bir tane daha RAM eklemek istiyorum. 2. el bir RAM buldum 3200 MHz CL 22 alsam bir sıkıntı çıkar mı? Bir de RAM'i alırken nelere dikkat etmem gerekir?

@Yener K. hocam yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız? Büyük ihtimalle 3200 MHz CL 22 RAM var. Çalışma hızı 2400 MHz CL 17 olabilir.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    79,3 KB · Görüntüleme: 107
  • 2.PNG
    2.PNG
    107,7 KB · Görüntüleme: 97
Cihazda 3200 MHz CL 22 Micron çip RAM var. Çalışma hızı CL 17. Yani 3200 MHz CL 22 RAM alabilirsiniz. Crucial RAM'ler Micron çip kullanıyor.

Olur hocam. Yalnız CL 19 değil 22. Yani uygun. Zaten ilanda Param Güvende var. Sıkıntı olmaz.

Olur hocam. Yalnız CL 19 değil 22. yani uygun. Zaten ilanda Param Güvende var. Sıkıntı olmaz.

Bu RAM'ı alsam Dual channel çalışır değil mi, bir sıkıntıyla karşılaşmam. Birkaç yerden baktım da takılma olur donma olur falan demişler ben de tam bilmediğim için size danışmak istedim.

Bir de RAM'in resminden kaç CL olduğunu anlayabilir miyiz adama soruyorum bilmiyorum diyor ilandaki resminden belli olur mu?

Eğer bu RAM olursa ben de İstanbul'dayım elden alabilirim, alırken ne gibi test yapmam gerekir?

Resimden de anlaşılır ve anladım. 3200 MHz CL 22 ve Dual Channel olarak çalışır. Cihazla beraber gidip orada takabilirsiniz. Çalışırsa zaten sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı