CL18 DDR4 2400 MHz için RAM önerisi

Bütçe
450-500

Lezzetlikereviz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Ekte belirttiğim şekilde RAM marka ve modeline sahibim. Fakat piyasada maalesef CL18 DDR4 2400MHz notebook RAM'i yok. 17 CL'lik alsam sizce sorun olur mu? Ayrıca Samsung almak zorunda mıyım? Gerçekten çok pahalılar :/ Yanıtlarsanız mutlu olurum.

ram yükseltme.PNG

Hocam sıkıntı çıkarmaz büyük ihtimalle; çünkü CL değerleri sabit değildir. Çoğu bellek aynı frekansı bir alt veya bir üst değerde de verebiliyor.

Resimde de görüldüğü üzere sizde ki bellek 2400 MHz'i CL 17 ve CL 18 değerinde verebiliyor.

Memory sekmesine bakarsanız sistem en düşük değer olan CL 17'de çalışıyordur büyük ihtimalle.
Emin olmak için Memory sekmesinin resmini atar mısınız?

Ekran görüntüsü 2021-12-29 213838.png

Ekran görüntüsü 2021-12-29 213816.png
Ekran görüntüsü 2021-12-29 213827.png

Son düzenleme:
Hocam sıkıntı çıkarmaz büyük ihtimalle; çünkü CL değerleri sabit değildir. Çoğu bellek aynı frekansı bir alt veya bir üst değerde de verebiliyor.

Resimde de görüldüğü üzere sizde ki bellek 2400 MHz'i CL 17 ve CL 18 değerinde verebiliyor.

Memory sekmesine bakarsanız sistem en düşük değer olan CL 17'de çalışıyordur büyük ihtimalle.
Emin olmak için Memory sekmesinin resmini atar mısınız?
Ayrıca ki 2800 MHz ile çalışıyor RAM'im. Bu ne demek oluyor bilgin var mı? Ve sene overclock yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• ram2.PNG
    ram2.PNG
    79,7 KB · Görüntüleme: 33
Ayrıca ki 2800 MHz ile çalışıyor RAM'im. Bu ne demek oluyor bilgin var mı? Ve sene overclock yapabilir miyim?
Hayır o yazan yeri dikkate alma, DRAM Frequency yazan kısım gerçek hızı belirtir.

Tahmin ettiğim gibi CL 17 değerinde çalışıyor bellek, yanına 2400 MHz CL 17 değerinde bir bellek alırsanız sorunsuz çalışacaktır.
Yukarıda mesajımı düzenledim; sürprizbozan kısmını açarsanız örnek durumu görebilirsiniz.

Hayır o yazan yeri dikkate alma, DRAM Frequency yazan kısım gerçek hızı belirtir.

Tahmin ettiğim gibi CL 17 değerinde çalışıyor bellek, yanına 2400 MHz CL 17 değerinde bir bellek alırsanız sorunsuz çalışacaktır.
Yukarıda mesajımı düzenledim; sürprizbozan kısmını açarsanız örnek durumu görebilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam yardımcı olduğun için.Peki önerebileceğin bir ram var mıdır ?

Çok teşekkürler hocam yardımcı olduğun için.Peki önerebileceğin bir ram var mıdır ?

En uygun bunu buldum, araştırın belki daha düşük fiyata bulursunuz.

İlgin alakan için çok teşekkür ederim.Sağol :)

Peki son bir şey sorayım. 8gb RAM'im var şu anda bunun yanına 16gb Ram taksam sorun olur mu ? Yoksa 8gb mı takmalıyım ? Bilgin var mı ?

Son düzenleme:
İlgin alakan için çok teşekkür ederim.Sağol :)

Peki son bir şey sorayım. 8gb RAM'im var şu anda bunun yanına 16gb Ram taksam sorun olur mu ? Yoksa 8gb mı takmalıyım ? Bilgin var mı ?
Yakın zaman için 8 + 8 yapmak yeterli, 24'e çıkarmanızın size direkt bir getirisi olmayacaktır uzun bir süre. Ayrıca cihazınızın marka modeli nedir ona göre ilerleyelim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı