CL9 RAM'lerin CL11 gözükmesi

deirseir

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 4 gb 1600 Mhz Cl9 Ram var. Sorunum Cpu-z programında CL11 gözükmesi ve sol kısımda görüldüğü gibi ram 800 Mhz'de çalışıyor. Sorun nedir ?

Anakartım Asus M5A78L-M/USB3
İşlemci Amd Fx-8300

ram.png

Hayır işlemciniz 1600 mhz de çalışıyor zaten 800 mhz lik değer 2 ile çarpılır ama cl11 gözükmesi bir hata normal diyebilirim performansınızda herhangi bir sıkıntı olmaz :) bu tür programlar hatalı gösterebiliyor kimi zaman ekran kartlarının veya işlemcilerin modellerini bile :)

Hayır işlemciniz 1600 mhz de çalışıyor zaten 800 mhz lik değer 2 ile çarpılır ama cl11 gözükmesi bir hata normal diyebilirim performansınızda herhangi bir sıkıntı olmaz :) bu tür programlar hatalı gösterebiliyor kimi zaman ekran kartlarının veya işlemcilerin modellerini bile :)
İşlemcim 3,50 Ghz'lerde felan çalışıyor,nadir 1,9Ghz seviyesine düşer.Performansta etki olmasa bile bilmiyorum rahatsız oluyorum nedense :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı