Client32.exe nedir?

Olay şöyle Kaspersky zararlıyı bulduğu halde gidip kendin elle silmişsin eğer sen uygulamayı açtıysan zararlı gerekli dosyalar bırakmış olabilir(Eğer açmadıysan ya da açarken Kaspersky açılmasını engellediyse bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum). Bunun için Kaspersky ile de bir tam tarama yapabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar başına geçtiğinizde o kadar şüphe duyuyorsanız o dosyayı VirüsTotale atıp sonucunu paylaşabilirsiniz(Kaspersky raporu da dahil).

Son düzenleme:
Olay şöyle Kaspersky zararlıyı bulduğu halde gidip kendin elle silmişsin eğer sen uygulamayı açtıysan zararlı gerekli dosyalar bırakmış olabilir(eğer açmadıysan ya da açarken Kaspersky açılmasını engellediyse bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum). Bunun için Kaspersky ile de bir tam tarama yapabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar başına geçtiğinizde o kadar şüphe duyuyorsanız o dosyayı VirusTotal'e atıp sonucunu paylaşabilirsiniz.

Açmadım hayır. Brn silmeye çalıştığımda çalışıyor tekrar dene dedi bende Görev Yöneticisi'nden görevi sonlandir deyip sildim uyarilar kesildi ondan sonra.
PC'yi kullanırken hiçbir belirti yok kasma donma bir şey indirme vs.

1641292664322.png

Son düzenleme:
Normal şartlarda client32.exe, NetSupport tarafından geliştirilen meşru bir dosyadır. Bu işlem NetSupport İstemcisi olarak bilinir ve NetSupport Manager'a aittir. Dosyayı C:\Program Files içinde bulabilirsiniz.

Öte yandan kötü amaçlı yazılım yazarları tarafından client32.exe adlı bir virüs de oluşturulmuştur.

Sizdeki virüs olsun, olmasın, bilgisayarınızda bir uzaktan yönetim yazılımı olması bence hiç de akıl kârı bir iş değil, hele ki siz yüklemediyseniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı