Çözüldü Clio 4 stop start kontrol uyarısı veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZMR35

Decapat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Merhaba sayın forum üyeleri. 2017 Clio 4 aracım var. Üstünde fabrika çıkışlı aküsü mevcut. Son 4 aydır ekranda stop start kontrol ettirin uyarısı çıkıyor. Ben akünün ömrünü doldurduğu için bu uyarıyı verdiğini düşünüyorum. Sizin başınıza böyle bir şey geldi mi, fikriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Aküyü değiştirdim hemen start stop arızası kalktı sorunum çözüldü başına gelenlerin bilgisine.
Beş sene olmuş kaldı ki havalar da soğuk olduğu için ilk çalıştırmadan itibaren yeterli voltajı saklayamıyordur. Bizim araba da bazen akü zayıf olduğunda “TCS“ uyarısı yanıyor bir süre çalıştıktan sonra geçiyor.

Şirket arabaların 2-3 tanesindede aynı hatayı veriyor. Baktıran yok. OBD2 de bakıldığındada gözükmüyor pek bir şey.

Beş sene olmuş kaldı ki havalar da soğuk olduğu için ilk çalıştırmadan itibaren yeterli voltajı saklayamıyordur. Bizim araba da bazen akü zayıf olduğunda “tcs“ uyarısı yanıyor bir süre çalıştıktan sonra geçiyor.

Uzun yolada gittim şarjda yaptım çözülmüyor.

Akü olabilir. Megane 4 aküsünü start-stop u (her binişimde değil de) %50 kullandım diyelim 5. senesinde yolda bıraktı :)

Bende nadir kullandım zaten kapatıyordum hep.

Şirket arabaların 2-3 tanesindede aynı hatayı veriyor. Baktıran yok. Obd2 de bakıldığındada gözükmüyor pek bir şey.

Kaç yıllık araçlar.

Geri
Yukarı