Clio tarzı arabalar 1000 kilometrede ne kadar benzin tüketir?

darkblue31

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar malumunuz bayram yaklaştı. Araç kiralama sitesinden araç kiralayacağım. Fakat ne kadar benzin yakarım bilmiyorum. İzmir'den Gaziantep'e gideceğim. Clio tarzı bir araç kiralayacağım. İzmir antep arası 1000 km ortalama ne kadar benzin yakar? Ona göre bütçemi ayarlayıp hareket edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar malumunuz bayram yaklaştı. Araç kiralama sitesinden araç kiralayacağım. Fakat ne kadar benzin yakarım bilmiyorum. İzmir'den Gaziantep'e gideceğim. Clio tarzı bir araç kiralayacağım. İzmir antep arası 1000 km ortalama ne kadar benzin yakar? Ona göre bütçemi ayarlayıp hareket edeceğim.

Clio 4 5 ise 1.5 dCi motor olanlardan kirala ortalama 100km de 4 lt mazot yakar tahmini.

Turbo benzin mi? Turbo Dizel mi? Atmosferik benzin mi? Motor ne kiralanacak olan araçta.

Kendi tecrübeme dayanarak 1.5 dCi 90 beygirlik Clio 3 ile 90 sabit gidersem gidilen rotanın eğimine ve araçtaki yük durumuna bağlı olarak çok rahat 3.5-4LT arası bir tüketim elde edebilirim.

120 sabit gidersem 5-5.2 LT, otobanda sürekli 120 üstü 140-160 civarı seyredersem ise 6 litreye yakın ve hatta 150'nin altına düşmeden seyredersem 6.5-7LT bile yaktığım olabiliyor. Ancak bunlar hep 3-4 yetişkin ve bagajın full+full olarak yüklü olduğu durumlardaki tecrübelerim.

Hangi motor hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı