Türkiye'de alınabilecek JDM tarzı arabalar

Soru yukarıdaki gibi. Türkiye'de hangilerini kullanabiliriz veya istediğimiz arabayı yurt dışından getirtebilir miyiz?

Daha 6-7 ay önce sarı sitede 200SX'ler 100-250 bin TL arasıydı nasılsa bir anda hepsi satın alındı ve jdm, drift arabası adı altında 1-2 milyon TL'lere satılmaya başlandı. Sırf para için bunu yapmaları insanları bu zevkten mahrum bırakmaları çok üzdü beni.

Türkiye'de 350Z; Lancer Evo gibi araçlar var, hatta İzmir'de Evo'lardan çokça görüyorum. Eski nesillerden Mazda'lar, Toyota'lar da var...
Hocam çok sordum ama İzmir'de bir tane bile Evo yok. Bir ara vardı bir tane ama satıldı sanırım JET plakalıydı. O Evo dedikleriniz büyük ihtimal 109 HP'lik bodykit takılmış Lancer modelleridir. Onlarda zaten gitmiyor üstüne birde bizim halk LPG takıyor. Hatta çok iyi hatırlarım 1.9 dizel motorlu Vectra ile gidiyorduk bir Lancer kendini kaptırmış yarışmaya çalıştı. Vectra'nın stoplarını gördü sadece. Diğer ışıklara gelmeden adam yan yola saptıydı utancından. Arabayı görseniz gerçekten Evo sanardınız piyasadaki Evo'lardan daha dolu gözüküyordu.

Liste olarak uzun ama al ve sat yapan fırsatçı kitle habire bu arabaları alıp pahalıya veriyor.

Yazık gerçekten her neyse listeyi aşığaya bıraktım.
  1. 240SX.
  2. RX-7.
  3. AE86.
  4. EVO VIII.
  5. EVO serisinin eski kasası.
  6. FC serisi eski RX-7.
  7. Subaru Impreza 2004.
  8. Mazda Miata.
  9. Nissan 350Z.
  10. Nissan 370Z.
  11. EK VTEC Civic.
Bunlar genel olarak JDM arabalar liste elbette daha fazla araba ile tamamlanabilir.

Ama Subaru Impreza şu sıralar ucuz.

Ben de bir öneri daha yapayım. Daha önce bu öneriyi yaptım mı bilmiyorum. Peugeot 306 Sedan'ı ben Silvia'ya benzetiyorum. Güzel bir makyajla JDM araba gibi görünebilir. Soru zaten JDM benzeri olduğu için de bu cevap uygun olur.

Bazıları pek jdm denmez ama Japon arabası diye söyleyeyim dedim.

Subaru impreza (eski modelleri) bayağı ucuz beklediğimden
Honda civic(eski modelleri)
Mazda 626.
Mazda 323.
Nissan nx coupe.

Yeni konular

Geri
Yukarı