Clip1[1].exe nedir?

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Merhaba, bugün Malwarebytes programı test sonuçlarında CLIP1[1].exe isimli bir Trojan bulmuş. Konumunu bulup dosyalara baktığımda Microsoft ile alakalı bir kaç dosya görüyorum ama hepsi değişik isimlerde. Sizce nedir? Virüs müdür yoksa Windows ile ilgili bir şey midir?

1675160145560.png

1675160148183.png

Exeye sağ tıkla özelliklere bas yayıncıyı kontrol et eğer hiç kimse yoksa uygulamayı virustotala at virüs çıkarsa Google'da arat eğer Microsoft'un çıkmazsa Malwarebytes ile silebilirsin zaten Microsoft otomatik gelen dosyaları hiçbir antivirüsde virüs olarak gözükmez.

Hocam, klasör uzantısında netcache klasöründe olduğunu fark ettim.genelde indiren uygulamaların ön belleği bu klasörde kayıt olur diye biliyorum.dosyayı taratmakta fayda var hocam.

VirusTotal

Bir de VirusTotal'e taratın.
Exeye sağ tıkla özelliklere bas yayıncıyı kontrol et eğer hiç kimse yoksa uygulamayı virustotala at virüs çıkarsa Google'da arat eğer Microsoft'un çıkmazsa Malwarebytes ile silebilirsin zaten Microsoft otomatik gelen dosyaları hiçbir antivirüsde virüs olarak gözükmez.
Hocam, klasör uzantısında netcache klasöründe olduğunu fark ettim.genelde indiren uygulamaların ön belleği bu klasörde kayıt olur diye biliyorum.dosyayı taratmakta fayda var hocam.

VirusTotal
Anti virüs dosyayı sildi ama internette bu isimle ilgili pek bir şey bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı