Clonezilla alternatifi uygulama önerisi

lavanta

Kilopat
Yer
Ankara
Clonezilla alternatifi uygulama öneriniz var mı? Program çok karmaşık kullanımlı.

Araştırırken şu an bir tane buldum ve çok daha kolay. Rescuezilla. Easy disk cloning and imaging | Rescuezilla (Clonezilla GUI)

Screenshot_2022-02-21_22-40-13.png

Son düzenleme:
CloneZilla en iyisi olduğu için onu denedim. USB Flash Bellekteki temiz Windows 10 işletim sistemini, USB Flash bellekten, Hardiske aktardım. Ancak bazı sorunlara sebep oldu. İşletim sistemi bir noktadan sonra dondu ve öyle kaldı. Peki nasıl bu oldu diyorsanız, USB Flash bellekteki Windows 10'u, USB Flash'ta yer açmak için tüm sistem verilerini sıkıştırmıştım. Ondan sonra CloneZilla ile Hardiske aktarım yapmıştım. Akabinde, hardiske aktarıp çalıştırdığım işletim sistemindeki tüm sıkıştırmaları iptal etmeyi denedim ve, işlemin yarısına geldikten sonra, hiçbir şey yanıt vermemeye başladı. Bilgisayarı 10 saat boyunca beklettim ancak bir ilerleme göremeyince, tek çözümü hardiske sıfır kurulum yapmakta buldum.

Sistemde normalde SSD vardı ama kronik sorunluydu. ADATA SU630 SSD, 2 Ocak 2024 tarihinde iflas etmişti. NAND çipi arızası vardı. Bunuda, LBA hatalarından ve SSD'nin işletim sistemini boot edememesi sonucu, anakartımın beni BIOS ekranına atmasından anlamıştım. HD Tune Pro ile de SSD'yi test ettiğimde, çok fazla LBA hatalarıyla karşılaşmıştım. SSD'deki tüm NAND'lar yanmasa bile, en az içlerinden 1 tanesinin bile yanması, önemli sistem verilerimi kaybetmeme yeterli oldu... Restorer Ultimate kullanarak, SSD'nin sadece çalışan NAND'larından ne kadar veri elde edebildiysem ettim... Ancak bazı verilerimi kalıcı olarak kaybettim. Ancak bunlar neyseki önemli veriler değillerdi.

Sonuç olarak şunu demeye çalışıyorum; İşletim sisteminin en hızlı ve sağlıklı, stabil çalışması için temiz kurulum önemli. İşletim sistemini klonlamayı ben pekte sağlıklı bulmuyorum açıkçası.

Geri
Yukarı