Windows alternatifi önerisi

Atlas Olta

Hectopat
Daha fazla  
Windows kullanmak istemiyorum. Çok sıkıcı geliyor. 3 yıldır ayda 2-5 kez falan kurarım ama artık cidden Linux şaşırdı.

Hangi Linux'a geçersem geçeyim bilgisayar kafayı yiyor. Mesela dün Zorin OS'a geçtim, lxqt masaüstü yükleyince bir daha açılmadı. Bıktım artık şu Linux sorunlarından. Yok mu şöyle adamakıllı Linux ya? İstemiyorum Windows 7 falan (yok virüsmüş yok keymiş yok yavaşmış yok ekran kartı bozulmuş). Önerebileceğiniz adamakıllı Linux var mı (güzel bir şekilde NVIDIA, Intel destekli)?

• Linux Mint denedim ama GRUB kurulmuyor açamıyorum.
  • Ubuntu'nun full ürünleri kasıyor.
  • Zorin OS Lite bile kasıyor.
  • Archlarda NVIDIA sorunu var.
  • Debianlılarda da hep hata alıyorum.
  • Pisi Linux ve OpenSUSE denedim, ikisinde de kurmayı beceremedim NVIDIA.
Kısaca ben Windows'tan bıktım ve yeni şeylere atılmak istiyorum.

Var mı önerdiğiniz?

Windows kullanmak istemiyorum. Çok sıkıcı geliyor. 3 yıldır ayda 2-5 kez falan kurarım ama artık cidden Linux şaşırdı.

Hangi Linux'a geçersem geçeyim bilgisayar kafayı yiyor. Mesela dün Zorin OS'a geçtim, lxqt masaüstü yükleyince bir daha açılmadı. Bıktım artık şu Linux sorunlarından. Yok mu şöyle adamakıllı Linux ya? İstemiyorum Windows 7 falan (yok virüsmüş yok keymiş yok yavaşmış yok ekran kartı bozulmuş). Önerebileceğiniz adamakıllı Linux var mı (güzel bir şekilde NVIDIA, Intel destekli)?

• Ubuntu'nun full ürünleri kasıyor.
  • Archlarda NVIDIA sorunu var.

Var mı önerdiğiniz?
Bilgisayarın destekliyor ise hackintosh kurabilirsiniz.

Hangi Linux'a geçersem geçeyim bilgisayar kafayı yiyor. Mesela dün Zorin OS'a geçtim, lxqt masaüstü yükleyince bir daha açılmadı. Bıktım artık şu Linux sorunlarından. Yok mu şöyle adamakıllı Linux'ya? İstemiyorum Windows 7 falan (yok virüsmüş yok keymiş yok yavaşmış yok ekran kartı bozulmuş). Önerebileceğiniz adamakıllı Linux var mı (güzel bir şekilde NVIDIA, Intel destekli)?

• Ubuntu'nun Full ürünleri kasıyor.
  • Arch'larda NVIDIA sorunu var.

Var mı önerdiğiniz?

Chrome OS deneyin.

Nvidia Çalışmıyormuş ChromeOsda denemiştim.
Haberiniz olsun bu arada NVIDIA kartların çoğu Hackintosh üzerinde çalışmıyor maalesef.

Geri
Yukarı