Cloud 3 mikrofon ve kulaklığı aynı anda çalışmıyor

memoly35

Yoctopat
Daha fazla  
2 gün önce HyperX'in Cloud 3 modelli kulaklığını aldım. Bugün denemek için taktığımdaysa kulaklık ve mikrofonun aynı anda ses vermediğini fark ettim. USB girişli ses kartını başka bir USB portuna soktum. Mikrofon ve kulaklık aynı anda çalıştı ama bu sefer de başka bir portta takılı klavyem çalışmamaya başladı. Sabahtan beri uğraşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklık ve mikrofon aynı anda ses vermedi derken, mikrofonun sesi gec mi gidiyor?

2 gün önce HyperX'in Cloud 3 modelli kulaklığını aldım. Bugün denemek için taktığımdaysa kulaklık ve mikrofonun aynı anda ses vermediğini fark ettim. USB girişli ses kartını başka bir USB portuna soktum. Mikrofon ve kulaklık aynı anda çalıştı ama bu sefer de başka bir portta takılı klavyem çalışmamaya başladı. Sabahtan beri uğraşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

Nasıl oluyor anlamadım, nasıl kulaklık ve mikrofon aynı anda ses vermiyor? Aynı anda kullanılamıyor ise yanında uzatma kablosu çıkıyor bir de onunla deneyin.

o zaman sorun çok başka bir şey

Hocam laptop mu kullanıyorsunuz? yoksa masaüstümü?

Kulaklık ve mikrofon aynı anda ses vermedi derken, mikrofonun sesi gec mi gidiyor?
Kulaklıktan ses gelirken mikrofon çalışmıyor, Mikrofon çalışırken de kulaklıktan ses gelmiyor yani ikisi aynı anda çalışmıyor. Masaüstümdeki klavyemin takılı olduğu USB'yi çıkardığımda kulaklık düzgün çalışmaya başlıyor. Sorunun bilgisayardaki USB portlarının çok güç harcaması olduğunu düşünüyorum.Bundan dolayı da hepsi aynı anda çalışmıyor

Nasıl oluyor anlamadım, nasıl kulaklık ve mikrofon aynı anda ses vermiyor? Aynı anda kullanılamıyor ise yanında uzatma kablosu çıkıyor bir de onunla deneyin.
Aynı anda ikisi çalışmıyor ama klavyemin USB portunu çıkardığımda kulaklıktan hem ses alabiliyorum hem de mikrofonu çalışıyor. Klavye takılıyken masaüstü bilgisayarım bütün USB portlarına yetecek kadar güç üretemiyor sanırsam. Nasıl bir çözüm yolu bulabilirim bilmiyorum.

o zaman sorun çok başka bir şey

Hocam laptop mu kullanıyorsunuz? yoksa masaüstümü?
Masaüstü hocam

Sorunun bilgisayara birden fazla Usb aygıtı takılınca, diğerlerinin çalışmadığını fark ettim. ilk başta kulaklığı takıp klavyeyi geç taktığımda ise kulaklık sorunsuz çalışıyor ama bu sefer de klavye çalışmıyor. USB portlarına nasıl yetecek kadar güç sağlayabilirim.Başka prizle de denedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı