Cloud II vs Alpha vs Core vs Razer BlackShark V2 X

Bütçe
800TL

Bilgisizci

Hectopat
Daha fazla  
Bu 4 kulaklık arasında kaldım. Alacağım anakart daha belli değil bugün çıkacak MD3'ü almayı planlıyorum. Ama çok ileri seviye bir anakart olacağını da sanmam.

Alpha için anakartın kalitesine göre değişiyor diyorlar. V2 X'te çok övülüyormuş.
3.5mm olduğu için evet anakartına bağlı olarak ses performansı artar veya azalır. Misal ses kodeğin ALC 892 ise ortalama performans verir, ALC 1200 ve üstü ise mükemmel. V2X de aynı şekilde 3.5mm ama V2X kötü bir kulaklık Cloud Alpha'ya göre. Ayrıca V2X'in içerisinden çıkan ayırıcı kablo kronik sorunlu. Cızırtı yapıyor. Harici bir ayırıcı alıp sorunu çözebiliyorsun anca. Ya da kasada hem kulaklık hem mikrofonu tek giriş yapan bir port varsa doğrudan oraya takabilirsin ancak o da kötü çünkü doğrudan anakarttan sinyal almak yerine önce kasadan anakarta giden bir sinyal oluyor kısacası ulaşım uzun sürdüğü için ses performansında zayıflama oluyor.

Cloud II'nin de güncel versiyonlarında 7.1 ses kartının problemli olduğu yönünde şikayetler var ancak kronik mi değil mi bilmiyorum.

Geri
Yukarı