HyperX Cloud II, Cloud Alpha vs Razer BlackShark V2 X 7.1 Surround

Bütçe
Max 900

Bloodhound

Femtopat
Daha fazla  
Uzun araştırmalarım sonucunda HyperX Alpha veya Cloud II almaya karar verdim lakin önemli bir sorunum var. Cloud Alpha ses kartsız geliyor ve laptopımın ses yongası Alpha'yı beslemeye yeter mi emin olamıyorum. Dell 7567 laptop kullanıyorum, resmi sitesinde Realtek ALC3246 ses yongasına sahip olduğu yazıyor fakat başka bir bilgi bulamadım. Eğer Alpha'yı kaldırmayacak gibi olursa bütçemi göz önünde bulundurarak Cloud II'ye yöneleceğim. Ayrıca sanal 7.1 desteği her ne kadar yerden yere vurulmuş olsa da hala aklımda bir soru işareti, zira kulaklığı temel kullanım alanım oyun oynamak(genellikle rekabetçi FPS oyunlar) olacak olsa da çok fazla dizi/film izleyen biriyim ve müzisyenim. O yüzden sanal da olsa 7.1 ilgimi çekmiyor değil. Tam seçeneklerimi ikiye indirmişken bugün Razer BlackShark V2 X 7.1 Surround'u gördüm ve incelemeleri çok olumluydu, Cloud II'den daha iyi olduğuyla ilgili de şeyler okudum fakat Türkçe yorum bulamadım pek, Cloud II ya da Alpha yerine tercih edilmeli mi?

Tüm bunları değerlendirince öneriniz hangisi olur? Asıl soru, ana kartın ses yongası Cloud Alpha'yı kaldırır mı?

Birçok farklı sitede birçok konu gezdiğim için baştan söylemek istiyorum; Alpha S için bütçem yok, Corsair Void Elite düşünmüyorum.

900 TL'ye kadar çıkabiliyorsanız bunu öneririm:

BlackShark V2 X'de güzel bir model ancak Kraken T.E daha rahat bir model.

V2X değil V2 modelini alın imkanınız varsa. İkisi farklı model V2 ses kartlı ve işinizi görecek bir kulaklıktır.

900 TL'ye kadar çıkabiliyorsanız bunu öneririm:

BlackShark V2 X'de güzel bir model ancak Kraken T.E daha rahat bir model.

Buna da baktım lakin özellikle yabancı kaynaklarda Cloud II bile genel ortalamada bundan daha iyi sonuç veriyor, kullanıcı memnuniyeti çok da iyi değil anladığım kadarıyla. O yüzden pek içime sinmedi bu model. Ayrıca daha önce kısa süre de olsa Kraken V2 kullanmıştım ve ergonomik olarak da ses açısından da beni tatmin etmemişti pek, ses olarak gelişim olsa da anladığım kadarıyla ergonomik olarak pek de bir gelişim yokmuş V2 ve T.E. arasında.

V2X değil V2 modelini alın imkanınız varsa. İkisi farklı model V2 ses kartlı ve işinizi görecek bir kulaklıktır.

Kafam gitmiş X'i fazladan yazmışım, bahsettiğim model sizin dediğiniz modeldi zaten şimdi kontrol edince fark ettim. Ses ve ergonomi olarak Cloud Alpha'dan ve Cloud II'den daha önde, tek sıkıntısı mikrofonun Alpha'dan biraz daha geride olması. Sizce Cloud Alpha ile arasında 100 liralık farka değer mi?

Selamlar hocam 3 gün önce cloud II aldım şuan alışma aşamasındayım ayrıca biliyorsun ki cloud II kendi ses kartı ile geliyor ama şunu söyleyim ben tam tatmin olmadan öneride bulunmak istemiyorum :)

Buna da baktım lakin özellikle yabancı kaynaklarda Cloud II bile genel ortalamada bundan daha iyi sonuç veriyor, kullanıcı memnuniyeti çok da iyi değil anladığım kadarıyla. O yüzden pek içime sinmedi bu model. Ayrıca daha önce kısa süre de olsa Kraken V2 kullanmıştım ve ergonomik olarak da ses açısından da beni tatmin etmemişti pek, ses olarak gelişim olsa da anladığım kadarıyla ergonomik olarak pek de bir gelişim yokmuş V2 ve T.E. arasında.

Kafam gitmiş X'i fazladan yazmışım, bahsettiğim model sizin dediğiniz modeldi zaten şimdi kontrol edince fark ettim. Ses ve ergonomi olarak Cloud Alpha'dan ve Cloud II'den daha önde, tek sıkıntısı mikrofonun Alpha'dan biraz daha geride olması. Sizce Cloud Alpha ile arasında 100 liralık farka değer mi?
Mikrofon konusunda bence aşırı fark yok evet Alpha'nın daha iyi ama V2 modelinde mikrofon ayarı yapılabiliyor ve dış sesi oldukça az alıyor. Sesi gerçekten iyi dengeli. Laptop kullandığınızdan dolayı V2 Alpha'dan daha mantıklı gözüküyor.

Geri
Yukarı