Cloudflare çöktü

O konuda tam bir bilgim yok. DNS Jumper diye kurulumsuz bir yazılımla test etmiştim.
En hızlı DNS olarak, Türk telekom sağladığı DNS gösteriyordu. @Patrixcs

Şimdi test edince, en hızlı Cloudflare gösteriyor. Türk telekom ait DNS sunucuları ise listede gözükmüyor. Dediğim gibi bu konuda gerçekten hiç bilgim yok.

Screenshot_1.png

O konuda tam bir bilgim yok. DNS jumper diye kurulumsuz bir yazılımla test etmiştim.
En hızlı DNS olarak, Türk Telekom sağladığı DNS gösteriyordu. @Patrixcs

Bana ilginç geldi Türk Telekom ve hız. Bence pingine bakmıştır ona göre yapmıştır yoksa benim de 3ms veriyor Türk Telekom DNS.

O konuda tam bir bilgim yok. DNS jumper diye kurulumsuz bir yazılımla test etmiştim.

Şimdi test edince, en hızlı cloudflare gösteriyor. Türk Telekom ait DNS sunucuları ise listede gözükmüyor. Dediğim gibi bu konuda gerçekten hiç bilgim yok.

Eki Görüntüle 617682

Sanırsam anlık bir çökme.

@26318 pinge bakıyor kısaca ama Türk Telekom DNS aşarı değişken oluyor bende de. Mesela sabah 3ms verirken akşam 11MS veriyor. Bende Google DNS 17MS oluyor. Cloudflare 9-10MS oluyor fakat bildiğim kadarıyla cloudflare Türkiye'de erişime kapalı değil mi?

@26318 pinge bakıyor kısaca ama Türk Telekom DNS aşarı değişken oluyor bende de. Mesela sabah 3ms verirken akşam 11MS veriyor. Bende Google DNS 17MS oluyor. Cloudflare 9-10MS oluyor fakat bildiğim kadarıyla cloudflare Türkiye'de erişime kapalı değil mi?

Değil.

O konuda tam bir bilgim yok. DNS Jumper diye kurulumsuz bir yazılımla test etmiştim.

Şimdi test edince, en hızlı Cloudflare gösteriyor. Türk Telekom ait DNS sunucuları ise listede gözükmüyor. Dediğim gibi bu konuda gerçekten hiç bilgim yok.

Eki Görüntüle 617682

Merhaba, ben normalde ağ bağdaştırıcısı>özellikler konumundaki dns adresi kısmına Cloud Flare'ın DNS adresini yazmıştım. Oradakini iptal edip, Google Chrome'daki DNS adreslerini seç kısmından Cloud Flare'ımı seçmeliyim sizce?

Ben şahsen kendi deneyimimi aktardım. Tarayıcıların sunduğu DNS ayarını kullanıp, diğer İnternet kullanımları için ISS sağladığı kullanıyorum. Şahsen ben öyle kullanıyorum. Böyle bir sorun yaşanınca, en azından sadece tarayıcı etkileniyor ve hızlıca DNS varsayılan alabiliyorsunuz. @Ahmet İnanoğlu

Sunucuları çöktüğü için Cloudflare DNS kullanırken, sitelere baya yavaş giriyordu. Hızlıca tarayıcı ayarlarından devre dışı bırakıp, geç yüklenme sorunu biraz olsun çözdüm. Şu anda galiba düzeldi ve ayarı tekrar açtım.
Fazla bilgim olmadığı için, şu bağlantıyı bırakıyorum.

Ben şahsen kendi deneyimimi aktardım. Tarayıcıların sunduğu DNS ayarını kullanıp, diğer İnternet kullanımları için ISS sağladığı kullanıyorum. Şahsen ben öyle kullanıyorum. Böyle bir sorun yaşanınca, en azından sadece tarayıcı etkileniyor ve hızlıca DNS varsayılan alabiliyorsunuz. @Ahmet İnanoğlu

Hocam yani benim merak ettiğim; ben ağ bağdaştırıcısı IPv4 kısmındaki Cloud Flaer'ın DNS adresini silip otomatiğe al deyip, ardından da tarayıcı üzerinden Cloud flare mı seçmeliyim? Bu DNS işlerinin pek detayını bilmiyorum, kısaca böyle mi yapmalıyım?

Sunucuları çöktüğü için Cloudflare DNS kullanırken, sitelere baya yavaş giriyordu. Hızlıca tarayıcı ayarlarından devre dışı bırakıp, geç yüklenme sorunu biraz olsun çözdüm. Şu anda galiba düzeldi ve ayarı tekrar açtım.
Yani siz ağ bağdaştırıcılarından ayarlandığı vakit ping fazla olabiliyor demişsiniz,o yüzden sordum bir önceki yazdığım cevapta.Sizde ağ bağdaştırıcıları IPV4 kısmı varsayılanda mı peki acaba?

Sadece tarayıcı için DNS kullanmak istiyorsanız. Ağ bağdaştırıcısından otomatik ayara getirip, tarayıcı ayarını açabilirsiniz. Böylece sadece tarayıcı için DNS değiştirmiş olabilirsiniz.

Kendi bildiğim yarım yamalak bilgiler ile, sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Ama ISS sağladığı otomatik DNS, bazı konularda daha hızlı diye biliyorum. Yani bir Discord ya da çok oyunculu oyunlarda daha az gecikme yaşanıyor diye biliyorum. O yüzden ben ağ bağdaştırıcısında DNS ayarıyla oynamıyorum. @Ahmet İnanoğlu

Geri
Yukarı